| Petronela a întrebat:

Cum imi dau seama daca iubesc un baiat sau e vorba doar de atractie fizica?

3 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Tot ceea ce trebuie sa faci este sa dai o definitie iubirii si ai rezolvat problema.
Ca fapt divers...eu as fi dispus sa imi dau viata pentru fata pe care o iubesc. happy

| Lovely a răspuns:

Multa lume fce confuzia asta. De fapt artactia fizica este o componenta iubirii sau unul din factorii care duc la iubire. Atractie fizica e atunci cand iti place tot ceea ce vezi su ceea ce auzi, simti. nu te intereseaza ani, oras, trecut, gandire, ci doar copr. Strict corp. Dar dupa cum am mai spus asta poate fi primul pas catre o iubire. Trebuie sa incerci ca sa vezi. Daca nu va potriviti la caracter sau nu iti place cum se comporta, e prea afemeiat, timid, laudaros etc. inseamna ca da, asta e doar atractie fizica. Daca iti place si comportamentul, e mai mult de atattongue

Sper ca te-am ajutat>big grin

| thealchemist a răspuns:

Sa-ti imaginezi ca nu vei fi niciodata cu el, ca e imposibil. daca tot iti place inseamna ca e ceva adevarat.