| afrodita17 a întrebat:

Cum pot salva poze de pe hi5? am incercat cu "save picture as..."si nu merge...imi apare in fereastra de la poza un punctuletz mic patrat...se pricepe cineva? ...plss help...

Răspuns Câştigător
| george82ro a răspuns:

Se pot salva pozele de pe hi5.
In partea din dreapta a pozei mergi cu mouse-ul pana cand nu mai apare sub forma de manuta cursorul, ci este sub forma de sageata. Dai click dreapta...View Source...si o sa se deschida o fereastra noua de NotePad care are titlul displayPhotoUser[1]. Dai search (Ctrl+F) sau cauti pur si simplu linia in care curImage = new Image();. Apoi in linia imediat urmatoare curImage o sa ia valoarea unui link. Copiaza link-ul respectiv (fara ghilimele) si deschide o noua fereastra in browser...mergi la adresa...si da paste (sau Ctrl+V).
O sa vezi poza la rezolutie mai mare decat cea care o poti "fura" cu diferite programe de captura.winking
Succes...

153 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi in photoscape. Un screen capture, iar apoi un crop la poza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai descarca pozitze de pe Hi5! crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dai tools page info si dai la media si cautzi poza care vrei sa o descarci si dai save ass

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce simplu este tonguetonguetongue
eu pot tonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc george82ro.Eu am reusit sa salvez poza big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate "fura" daca folosesti mozilla dai click dreapta block image from hi5.com si apoi click dreapta save image.done

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca am inercat si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da forte simplu cu www.yahi5.com nu stiu cum de nu ati aflat de asta si nu mai incercati cu tot felul de softwere tool-uri.aiurea...asta este bun pentru ca poti sa salvezi pagina in calculator si poti sa vezi si cine e pe invizibil fara sa deschizi tu pagina de explorer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

So aiure cu hi5 asta nu poti slva poze la naiba:
((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merci pentru post, george82ro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce e asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solutie simpla si actualizata pentru. dec 2009
se instaleaza greasemonkey in forefox dupa care se intaleaza scriptul asta: http://userscripts.org/scripts/show/65131

dupa asta puteti salva normal cu right cick, save image as.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca folosesti mozila firefox ii usor dai click dreapta (aproape oriunde) pe pagina si cauti view page info se deschide o fereastra si sus daca te uiti gasesti media dai click acolo si cauti cand ai gasit imaginea la dimensiunea dorita dai save as si o salvezi unde dorestiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine merge... mersi mult:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://yyoana14.hi5.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, daca vrei sa salvezi intra aici:
http://www.yahoo-invisible.com/hi5-photo-download.html
1.Scrii adresa proflului in casuta si dai enter sau apesi pe iconita de search.
2.Alegi profilul.
3.Cauti poza si download
(Din pacate nu merge din cate am vazut pe profile / albume private)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off doamne vreau sa am o poza pe ecran de dragoste va rog sa ma ajutati sunt disperata si de nist sfaturi despre un sarut si despre un iubit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite o solutie extrem de usoara:
http://www.yahoo-invisible.com/hi5-photo-download.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca folosesti Firefox..."ctrl+I dupa care iti apare o alta fereastra. In acea fereastra ai mai multe tab-uri. Alege tab-ul "media" si cauta poza pe care vrei sa o descarci.Bafta, simplu nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ft simplu intri la poza p care vrei sa o descarci si dai la unelte apoi inf despre pagina multimedia si e o lista de poze o cauti p cea p care vr sa o decarci dai salveaza ca si gata poza instant ( si mai ziceau ca e imposibil e simplu ca buna ziua ) pentru cei care nu au mozilla in romanapai sper sa se descurce si in engleza fiti linistiti nu e greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra aici : http://www.jlatte.com/application/hi5-photo-downloader

e un program care iti salveaza toate pozele dintr-un album. o zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca cu:
http://www.yahoo-invisible.com/hi5-photo-download.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa o luam cu inceputu intai o F*T pe mama ta de idiot : )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monik Barbu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Print

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfffff mie nici nu imi mere sa activez contul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca s dai print pe poza apoi intrii in paint si dai paste...mergewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine afala sa imi spuna si mie va ogtongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing,, hai ca sunteti culmea...hmmm e buna si metoda ta george da uiteo pe a me...
1) intri pe hifive une fete/baiat care vrei...intri la fotografiile ei/lui
2) apesi pe prt scr e un buton din dreapta sus al tastaturi dupa ce ai apasat pe el... te duci la paint si apesi CTRL+V. CTRL din dreapta sus a tastaturi...bine ca nu ai intrebat cum mazgalesti pozele ale altor persoane de pe hi5 sau cum aflii parolele de pe mess ale celorlanti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate incearca cea mai simpla metodalaughing)) faci print screen la desktop cand esti la poza care vrei sa o faci.intri in paint => dai ctrl+V dai la dreptunghiu la din stanga sus de la ustensile.incadrezi numa poza. dai click2 pe ea sh copy.deschizi o noua foaie in paint sh dai iar ctrl+v sh o salveziwinking mare vrajeala laughinglaughing