| afrodita17 a întrebat:

Cum pot salva poze de pe hi5? am incercat cu "save picture as..."si nu merge...imi apare in fereastra de la poza un punctuletz mic patrat...se pricepe cineva? ...plss help...

Răspuns Câştigător
| george82ro a răspuns:

Se pot salva pozele de pe hi5.
In partea din dreapta a pozei mergi cu mouse-ul pana cand nu mai apare sub forma de manuta cursorul, ci este sub forma de sageata. Dai click dreapta...View Source...si o sa se deschida o fereastra noua de NotePad care are titlul displayPhotoUser[1]. Dai search (Ctrl+F) sau cauti pur si simplu linia in care curImage = new Image();. Apoi in linia imediat urmatoare curImage o sa ia valoarea unui link. Copiaza link-ul respectiv (fara ghilimele) si deschide o noua fereastra in browser...mergi la adresa...si da paste (sau Ctrl+V).
O sa vezi poza la rezolutie mai mare decat cea care o poti "fura" cu diferite programe de captura.winking
Succes...

153 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu cum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apesi print screen si dai paste in paint

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apesi print screen si dai paste in paintwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pozele dupa hi5 sa iau cu mozila firefoX in format jpg si rezolutia de 640

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai save page as si in folderul care ti se face cu numele paginei cauti fotografia si gata!

Mult Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HI5-Grabeer cel mai bun!
http://fisierulmeu.ro/535JCF1LT2JU/HI5-Grabber-exe.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuu stiu si as vrea sa stiu dar ceva mai sinplu nu asa de com...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu Am Inercat Sa O Bolckez Si So Iau Dar Nu Merge Acum Cum Deblockez Imaginea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu, PrtSc intri in paint, dai ctrl+v si decupezi dimaginea dorita, apoi ca sa se vada frumos, redimensionezi foaia de lucru dupa imaginewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amonim>(a)
mda cred ca se poate nu stiu exact
am incercat sa fac chestia asta si nu stiu unde sa dau
penrtu ca prietama mea este plecata im strainatatelaughing si vreau sa o vad
de asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot salva poze de pe hi5?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mozila intri pe hi5 deschizi poza dai tools page info si apoi la media si acolo cauti poza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foare simplu sai eie pozelaughing)dar voi nu stiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu. da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://hi5.com/......otoUser.do

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://andreyusturoy.hi5.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai usor decat ce a zis george e prin google chrome si o sa va dati seama cu greo da o sa va dati seama cum se face laughing daca nu imi dati add imi dati hi5 de pe care vreit sa luati poza si vo dau eu tongue zonred90 id

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PhotoScape este solutia daca vrei sa "furi" poze depe hi5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sincer si eu am incercat`h dar nu mergestraight faceasta e...sh eu am nevoie de ajutor la aceiasi chestie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cauta pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc gerorge mai ajutat mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuu asta caut mereuu si eu Nu stiu eu am programul ala screenshot dar nu stiu sa il folosesc ...Ma puteti ajuta va roog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge cu mozzila da nu va zic cumhee hee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar si eu vreau dar cum a zis george e prea greu credeti-ma nu stiu ce putem face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, aceasta intrebare mi-am pus-o si eu, dar raspunsul l-am descoperit singur, si anume: deschizi contul Hi5 cu Opera -> dai la poze -> Click Dreapta pe poza ->Inspect Element (si se deschide o pagina HTML) selectezi tot ce este cuprins intre si [EX:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge ie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu stiu
da-mi add nitu_cosmin2002 si vb:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce oam daomne