| afrodita17 a întrebat:

Cum pot salva poze de pe hi5? am incercat cu "save picture as..."si nu merge...imi apare in fereastra de la poza un punctuletz mic patrat...se pricepe cineva? ...plss help...

Răspuns Câştigător
| george82ro a răspuns:

Se pot salva pozele de pe hi5.
In partea din dreapta a pozei mergi cu mouse-ul pana cand nu mai apare sub forma de manuta cursorul, ci este sub forma de sageata. Dai click dreapta...View Source...si o sa se deschida o fereastra noua de NotePad care are titlul displayPhotoUser[1]. Dai search (Ctrl+F) sau cauti pur si simplu linia in care curImage = new Image();. Apoi in linia imediat urmatoare curImage o sa ia valoarea unui link. Copiaza link-ul respectiv (fara ghilimele) si deschide o noua fereastra in browser...mergi la adresa...si da paste (sau Ctrl+V).
O sa vezi poza la rezolutie mai mare decat cea care o poti "fura" cu diferite programe de captura.winking
Succes...

153 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Print screanu e cel mai simplu daca nu vrea cum a mai zis si malecsia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor nu mancati **** ca va certati degeaba! Afrodita alege si u pe ca re crezi ca e mai usoara si gata va tot certati ca niste tigniti~x(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bre fratilor nu mancati **** ca ve certati degeaba ce ***! afrodita alege si tu pe care crezi ca e mai usor si gata ce ****winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajut eu eu dai clic dreapta pe pagina unde e poza cant iti apare mausul cu o sageata si dai la ultima de jos,, vezi informati despre pagina'' si o sa apara o ferestra si dai la multimedia specific trebuie sa fie pe mozila nu stiu cu internet explore daca merge si apate mai multe lincuri acolo si sub link poza si dai savewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu salvati imaginea ca si dai clic dreapta sunt denisa din focsani si id meu este deny_sexy40

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai daca imi dai nr dev tel si o poza cu tine
imi zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a lua poze iti treuie firefox intri pe pagina cu poza dai la Tools -page info-media si cautzi acolo dupa aia dai save as si o salvezi in PC mare bashinalaughinghai ciaowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chivu_body17

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:kljhqgfjkp[
]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In partea de sus a pozei ai o optiune (afisare linkuri pentru fotografi) dai click acolo si copiezi linkul de unde scrie adresa.Deschizi un Nou Tab si introduci linckul copiat mai devreme. dupa ce tia aparut poza dai click dreapta si save image, asta-i tot ce trebuie sa faci ca sa furi poze de pe hi5.Foarte simplu nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bv george merge mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AM intrat din intamplare. Si am vazut cum va kinuie talentu cu print, programe, alte bazaconi. vreau sa spun. ca va ajut eu. CU luatu pozelor de pe hi5 ...jpg, aceias marime.winkingSi va ajut pe moca! Cei care vor. id marizzabela. Dar nu ma puneti sa iau de la alte persoane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va spun eu cum se face, intri unde vrei sa iei poza apoi dai click dreapta pe o pata alba nu pe poza, alegi page infio.media si cauti acolo pana gasesti poza si dai save as si gata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce lume! pozele merg luat de pe hi5.com si merg si in format jpg dar trebuie sa folositi MOZILA si dati SAVE AS ti se salveaza un folder unde vrei tu si il deschizi si cauti in folder pozasi are aceeasi marime si acelasi format

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hhtthhtthhhhhh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se salveaza hi5?
va rog sa ma ajutati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apasa domwod si dupa aia apasa pe ok bine ai inteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu da sora mea stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mai simplu decat credetilaughing

dati un print screen cand va uitatsi pe hi5`ul lu candva daschideti paint [de preferat photoshop] si ctrl+v si aveti imaginea dar trebuie sa stergeti pana ajungeti la img dorita...ptr detalii sau alte lucruri add " yonuts_01" tongue

| mirceasilvyu a răspuns:

Salzzz to every bodyhappy Astazi va invat si pe voi o chestie ca sa salvati poze de pe hi5 simplu si usor
Cea mai simpla metoda dar daca respectati ce va zic o sa meargahappy
Intrati In monzilia Firefox, Iar in meniu la Tools-add-ons dati la Gett add-ons iar in bara de search tastati
ad blockplus, dupa ce il gasiti il instalati ii dati un restart la monzilia, dupa care intrati pe hi5 pe o anumita poza, care o preferati dati clik dreapta pe ea si intrati la adblock plus: Block image vi se va deschide o fereastra dati add filter si gata puteti salva pozele simplu si usor!

Sper ca v-am fost de folos
Paa! Pentru intrebari feel free to askhappy

| Koste ;x a răspuns:

Sal :p pentru toate browserele cel mai simplu de luat poze hi5 esti cu Lightscreen happy...

1. Descarca Lightscreen de aici
2. Porneste Lightscreen. -> Configurarea Lightscreen:

Deschide Options (cand porneste prima data, Options este deja deschis) pe tabul General.

Tab-ul General

a. alege directorul in care vrei sa salveze pozele
b. alege JPG din lista de formate
c. bifeaza cele doua casute ca sa porneasca odata cu pc'ul.

Acum pe tabul Hotkeys:

a. Debifeaza prima optiune
b. Bifeaza optiunea trei
c. Click pe OK, se va mai deschide o fereastra a programului si selectezi Hide

Tab-ul Hotkeys

| georgy_3060 a răspuns:

Pai in mozzila firefox: hi5-poza pe care vrei sa o descarci...sus scrie tools -->page info -->media --> cauti jos poza ta si dai save photowinking eu asa le descarc:p... sper ca ai inteles ceva din ce am spuslaughing daca nu, da un add la pysymikshirea si iti explic mai binewinkingpup

| BaByBluE_9125 a răspuns:

Http://www.detector.ws/hi5-photo-download.html dai copy link`ului de la profil si il lipesti in casuta unde scrie "link" si dai search! [pe lupa din dreapta] :*

| fail a răspuns:

Heii. stiu eu cum sa faci daca mai ai nevoie. iti voi da un program si merge ca l`am folosit. salveaza pozele mari:X baga id meu : hugee_fail si ti`l daubig grin

| cristi2191 a răspuns:

Mda...nu inteleg dc atata scandal pentru asta! pentru ce trebuie sa salvam poze de pe un hi5? da se pot salva poze foarte usor... fara atatea comenzi si atatea click-uri. Exista vreo cateva programe care iti salveaza pozele de pe orice hi5 la dimensiuni normale. Daca cautati pe google o sa le gasiti cu siguranta (2 sau 3 programe). Dar tot nu o sa inteleg de ce trebuie sa salvam poze de pe hi5waiting

| DoryNn a răspuns:

E foarte simplu, cel putin asa cred eu.Ptr cine este interesat am creat un mic ajutorSper sa va ajute.Bafta!

| aliibabba a răspuns:

Si mie mi-a aparut un patrat pe desktop cand am vrut sa salvez poza.
dar. am dat sa deschida cu office pictures. apoi am dat click in partea de jos a paginii de hi5 unde imi era poza, si am dat save page as desktop. iti apare un folder cu denumirea de display photoUser.do.deschizi folderul si cauti poza.de aclo poti da cut sau copy la poza. sper sa mearga si la tine laughing la mine numai asa a mers. multa bafta