| afrodita17 a întrebat:

Cum pot salva poze de pe hi5? am incercat cu "save picture as..."si nu merge...imi apare in fereastra de la poza un punctuletz mic patrat...se pricepe cineva? ...plss help...

Răspuns Câştigător
| george82ro a răspuns:

Se pot salva pozele de pe hi5.
In partea din dreapta a pozei mergi cu mouse-ul pana cand nu mai apare sub forma de manuta cursorul, ci este sub forma de sageata. Dai click dreapta...View Source...si o sa se deschida o fereastra noua de NotePad care are titlul displayPhotoUser[1]. Dai search (Ctrl+F) sau cauti pur si simplu linia in care curImage = new Image();. Apoi in linia imediat urmatoare curImage o sa ia valoarea unui link. Copiaza link-ul respectiv (fara ghilimele) si deschide o noua fereastra in browser...mergi la adresa...si da paste (sau Ctrl+V).
O sa vezi poza la rezolutie mai mare decat cea care o poti "fura" cu diferite programe de captura.winking
Succes...

153 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba cu paint Si cu butonul prt scrn de pe tastatura. dupa aia tai poza cu phohoscape.mare lucruFRATE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci daca vrei sa iei de pe hi5 o poza in format mare este foarte simplu.Deasupra pozei vei gasi ''arata linkuri pentru aceasta poza poza''sau ceva de genu.na dai butonul ''arata linkuri pentru.aceasta poza'' si iti apare un fel de casuta cu 3 randuri in care iti arata niste linkuri. tu trebuie sa copiezi al 2-lea link si dupa aceea il treci in bara aia de la mozilla sau google(da sus de tot)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughingPuteti incerca cu ScreenShot Captor.winkingde pe orice pagina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot salva poze de pe hi5?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar fuarte simlu!
eu le salvezi cu "Print Screen" si dupa le pun in "Paint" fuarte simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuneti-mi si mie cu ce programs a imi fac pozele clare pe hi5 plsssslove struck
bagati id : cool_baby_girl2010 si spuneti'mi pls:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se deblocheaza pozele de la hi5 plz nu mai pot sa vad nici o poza ce trebuie sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o fraera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.heyo.ro/hi5-backup.html

intri aici.scrii e-mailul tau, scrii adresa de hi5 de unde vrei sa iei pozele.si in maxim o ora primesti prin e-mail o arhiva cu toate pozele de pe hi5. nu stiti sa folositi google-ul deloc?

PS: nu merge daca persoana are hi5-ul privat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://hi5.com/......otoUser.do

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......e-la-poza/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E fffffff simplu, fara programe, fara nimic! ai in fata poza pe care vrei sa o salvezi dar nu poti(de pe hi5), dai click dreapta la 1 mm langa ea, si alegi "vezi informatii despre pagina"--> ti se deschide o caseta, iar sus ai o lista(general, multimedia, permisiuni, securitate), dai click pe multimedia si iti apare o lista cu adrese, una dintre ele cuprinde imaginea doritawinking dai "salveaza ca...", in coltul din dreapta jos si...gata! good luck(it's very simple)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dai copiaza adresa imaginii o pui la cautare si acolo unde scrie 1 uh pui 2 lasa-mi id de mess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fff simplu scr pe google hi5 dectetor dowloand poze si acolo iti apare unde sa pui linkul de hi5 si vz :*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe goodle hi5 downloader, descarca programul si de aici e simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce spartilaughing open source cea mai buna metoda pentru ca e imaginea uploadata...la dimensiunile ei...nu o poti salva altfel pentru ca au un flash care te trimite pe alta pagina cand dai click pe imagine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da chiar merge schema asta:la tastatura in sus de delete(unde se afla săgetile stanga, dreapta, sus, jos scire "PrtSc Sys Rq" dar neaparat trebuie sa fi pe pagina de hi5 si apesi pe ce am spus pooorma de duci la start»all programs»paint locul unde poti picta, desena si dupa ce ai intrat dai ctrl+v, si iti apare pozica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma ajutat george da trebuie sa ai un pic de rabdare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci dai click dreapta apesi vezi sursa pagini si cauti acolo imag la mine merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

George care link trebuie copy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul lui george82ro e foarte clar si simplu. functioneaza 100% (testat de mine ). si este foarte simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inkercat asa.cum a spus. o persoana de mai sus.laughing. sa iau poza si sa trag pe ecran sau intr-un anumit folder.laughing). si sinker mi-a mers din prima.laughing.:X.inkearca.doar dai pe poza dorita de pe hi5.si tragi si o pui unde vrei.(e cea mai simpla metoda.), sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa decorez o poza cum pot sa decorez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merci george82ro...bine explicat, chiar si pentru una ca mine :p mi-am rezv problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Html