| budaioanamaria a întrebat:

Cum sa fac sa ma impac cu fostul iubit? sad
Zi si noapte ma gandesc la el,inca vorbim si chiar m-a intrebat daca nu mi dor de el si el mi-a zis ca ca inca ma mai iubeste,ar vrea sa se impace cu mine dar nu vrea sa ma mai faca sa sufar, de fiecare data cand ne certam eu incepeam cearta...Mi-e foarte dor de el..Cum sa procedez?

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Saracul baiat ma mir cum de nu a innebunit cu o asa disperata de care nici cum nu poate scapa

| Crixy a răspuns:

Ioana,eu zic sa ii oferi ceva ce nu a mai avut parte, lasa vrajelile. Ai vreo prietena buna? Ia-o si du-te la el si distrativa o noapte in treiwinking. Iti spun eu ca te va iubi si mai mult.

| LoveSleep a răspuns:

Ori vă împăcați, ori continui să-ți plângi de milă, tu alegi.

| h3r a răspuns:

Spune-i ce simți în primul rând.
Și el mai ține la tine, faptul că sentimentul e reciproc ar trebui să vă aducă împreună. Pe urmă, gândiți-vă ce v-a adus la despărțire, ce a făcut relația să nu mai meargă, de la ce au pornit certurile... încercați să lăsați unul de la celălalt și să vă schimbați puțin, mai pe scurt, luptați pentru voi.

| ywar a răspuns (pentru h3r):

Buunaaaa! Imi era doooooorr de tine! Dar ce n-a mers prima oara cum sa mearga dupa ce chipurile repara? Se vor lovi de aceleasi obstacole.

| h3r a răspuns (pentru ywar):

Hello, mă gândeam că ai uitat de mine, hihi happy
Totul ține de ei, poate merge...dar poate nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai procedat si prima data...

| ddoorriiaannaa a răspuns:

Depinde si cum te face sa suferi... Incercati sa o luati de la capat, usor, iar tu sa incerci sa mai lasi si dupa el. Repet : depinde cum te face sa suferi... Poate mai meritati o sansa, poate nu happy

| WingSfg a răspuns:

Pai intai ar trebui sa te gandesti daca chiar esti dispusa ca dupa ce te impaci cu el sa nu ai acelasi comportament. spune-i ca nu vei mai fi asa... daca esti geloasa intai invata sa iti controlezi gelozia si alte chestii din cauza carora va certati.dar chiar si daca la un cuvant de genul lasa-ma tu incepi sa plangi gandeste-te.din cauza asta va veti desparti iar si iar si iar si intotdeauna vei suferi..in concluzie luati o decizie despre ce vreti sa faceti amandoi si daca stiti ca asta nu merge..lasati-o balta si vedetiva fiecare de drumul lui

| jokerasul a răspuns:

Buna! Ioana, parerea mea este sa lasi orgoliu si sa ii arati si tu ca il iubesti uneori prin cuvinte iti alegi partenerul.