| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac un fost sa ma placa din nou? Cu ce sa-i atrag atentia? Sa ma machiez? Sa-mi schimb coafura? Sa nu mai postez o vreme pe Facebook? Mentionez ca in trecut el era foarte atras de mine, era o chimie speciala, dar dupa un timp cand i-am scris, mi-a raspuns monosilabic, a sistat conversatia. Ne certam si ne impacam des, el este super frumos, il plac multe femei, poate i s-a urcat la cap. Ce ziceti? Dau funda!

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Degeaba incerci sa-ti schimbi coafura, machiajul sau hainele, ca nu mai poti impresiona pe nimeni, odata ce a existat o dezamagire sau o despartire, practic nu mai functioenaza aceste mici tricuri sa atragi pe nimeni, fiindca omul nu mai este interesat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ne certam si ne impacam des.
Înafară de certuri și împăcări, ce mai făceați împreună?
Ceea ce fac cei doi împreună îi leagă, îi conectează împreună.
Machiajul și coafura atrag, dar relația nu rezistă fără un scop comun, fără o treabă în comun, fie ea o prăjitură la cofetărie sau altceva mai important. Să spun ce?

| Drimmero a răspuns:

Sa-ti gasesti pe altul si sa te afisezi cu el sub ochii lui si sa vada ca iti e bine cu el, mai bine decat a fost cu el, sa-l vezi dupa. Glumesc, de ce ai face asta? ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust

| Hammurabi a răspuns:

N-ai spus ce era mai important.
Care e motivul pentru care v-ați despărțit și el a ajuns "un fost"?

| minime3 a răspuns (pentru Hammurabi):

Ne certam des, de la diferite chestii, probabil ii disparuse atractia, ne-am jignit, apoi eu nu i-am mai raspuns la mesaje.

| Hammurabi a răspuns (pentru minime3):

Păi, și atunci. de ce ai mai vrea să te placă din nou?
Sau mai bine zis, de ce crezi că ar mai vrea el să se complice cu tine din nou?
Crezi că e atât de fraier încât să creadă că ar putea fi altfel?

| minime3 a răspuns (pentru Hammurabi):

Si la mine era complicat, nu doar la el... dar sper ca de data asta, a mia oara, sa fie altfel, sa se fi schimbat, sau sa actionez eu altfel, sa privesc totul cu alti ochi.

| Hammurabi a răspuns (pentru minime3):

Nu crezi că te complici prea mult? Fără să ai certitudinea că va exista un rezultat pozitiv.
Doar nu e singurul băiat de pe planetă.

| minime3 a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu, stiu, dar la el mi-e gandul, si asta de multi ani...este cel mai frumos tip cu ochi verzi, inalt, corp atletic, destep, inteligent (doar ca la capitolul inteligenta emotionala sta cam prost), si nu stiu cum sa-i atrag atentia din nou, trebuie sa fac cumva, sau poate ar trebui sa nu ma mai straduiesc.

| Crackman a răspuns:

S a dus... Cauta altceva ce este potrivit pentru tine
Dar dupa cum vezi esti putin disperata dupa el

| Amvenitsăajutoameniideaici a răspuns:

Bărbatul vrea ce nu are. Daca tu nu te oferi și te vrea el și deja te vrea de multă vreme, devine relația solida.
https://youtu.be/AftrNO_-CaA

Vezi clipul asta și vezi dacă ți se aprinde un beculeț. go sis!