| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi conving prietenul sa ia lubrifiant? sad Ma ustura foarte rau cand facem sex dar el nu ma crede pentru ca nu prea i-am spus si nu vrea sa ia asa ceva(ii este rusine straight face ca cica noi fetele trebuie sa cumparam), da vina pe mine ca eu nu ma ud destul de mult dar facem de 3-4 ori pe zi laughing ca el vine doar odata pe saptamana la mine.Eu nu am cum sa iau dar tot nu ma intelege sad si suntem certati din cauza asta.Cateva sfaturi desi poate vi se va parea amuzant

49 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Trebuie sa te vada un ginecolog. In 90% din cazuri problema ta este de fapt rezultatul unei infectii genitale.
2. Nici nu incerca sa-l convingi, cumpara tu si gata. Pana la urma, sunteti egali in relatia asta si poti sa faci si tu lucrurile necesare, nu esti dependenta de el.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

sad daca as avea posibilitatea le-as face pe ambele dar sunt detalii pe care nu as vrea sa le dezvalui pe aici...

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci nu poti avea viata sexuala si gata. Ii spui pur si simplu si el hotaraste daca mai continuati sau nu relatia. Fiindca daca ai o infectie, il expui si pe el si nu cred ca vreunul poate accepta asa ceva, deci ginecologul este absolut obligatoriu, ca masura de igiena. daca nu poti mentine igiena minima sexuala, din orice motiv, atunci, indiscutabil, nu poti sa ai viata sexuala si ar trebui sa te comporti normal.

| justfreelove a răspuns:

Cand un baiat se duce sa ia lubrifiant, automat lumea presupune ca este gay. Daca va duceti impreuna, atunci e alta mancare de peste. Pe tine te ustura ca nu te excita suficient. Poate ar trebui sa puneti mai mult accent pe preludiu, eventual sa il inviti sa bage botu la savarina pana te termina (sau aproape te termina) inainte sa treaca penetrare. Daca nici aia nu face, da-i papucii si da-mi numarul tau laughing

| anonim_4396 explică (pentru justfreelove):

Pai nici aia nu face laughing dar asta nu inseamna ca o sa iti dau numarul meu (chiar si daca ai spus in gluma).Nu m-am gandit ca daca ia lubrifiant inseamna ca e gay straight face

| DimLight a răspuns (pentru justfreelove):

Da ****, doar gayii isi cumpara lubrifiant. bai de unde *** mea apareti ma? sunteti pe bune? atat de ratardati sunt oamenii in ziua de azi?!

| anonim_4396 explică (pentru DimLight):

Asa ca nu ma cataloga asa*

| justfreelove a răspuns (pentru DimLight):

Auzi. te-a parasit manuela pentru altu si vii aici sa iti versi frustrarea sau ce?! Lubrifiantul in sex se foloseste cel mai des pentru sex anal (ceea ce stie toata lumea?!) si in unele cazuri mai speciale cand femeia este deshidratata sau baiatul este incompetent si nu stie cu ce se mananca preludiul. Te-as invita sa intri intr-un sex shop sa cumperi un lubrifiant dar aam impresia ca daca vanzatorul iti recomanda si un dildo negru de 24 cm, o sa incepi sa numeri banii din buzunar!

| DimLight a răspuns (pentru justfreelove):

Mars ma de unde ai venit, daca te duci in sex shop sa iti cumperi lubrifiant iti recomanda dildo? WTF?! in plus poti sa tii-l cumperi pe net, dar stai, vei fi considerat gay de retardul care-ti aduce comanda, ce dilema. nu e nici o frustrare, intru aici uneori si realitatea imi da peste bot, omenii chiar sunt atat de prosti, cred ca tu esti aia/ala de l-a parasit iubitu/a si vine aici sa dea sfaturi din fanteziile pe care le are

| justfreelove a răspuns (pentru DimLight):

"omenii chiar sunt atat de prosti" -> nu mai spune! Unii " omenii" chiar sunt prosti, deh, doar au facut romana cu femeia de servici. Atunci cand comanzi pe net ai 90% sanse sa primesti ceva expirat, sau poate altceva decat ai comandat. Sunt convins ca sunt foarte putini cei care sunt dispusi sa depuna plangere si sa faca scandal ca au primit alt lubrifiant decat ce au comandat. Parca te vad cum suni la protectia consumatorului sa depui plangere sa te ia "tantza" si "domnu vasile" la misto la telefon cu intrebari de genu " iubitelu tau ce zice? ". Pentru informatia ta, atunci cand iei un produs pentru sex, il cumperi din sex shop si nu de la magazinu din piata sau mai stiu eu de pe ce site online. Conditiile de depozitare difera enorm.

| DimLight a răspuns (pentru justfreelove):

Probabil ai avut vreo experienta din asta socanta ce te-a marcat pe viata si acum esti paranoic, oricum iti doresc sanatate mintala si o viata fericita.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună seara! Citi ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

18.De ce?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si ce te opreste sa cumperi tu daca el e fricos?

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu m-ar opri nimic daca as avea cum dar am mai spus ca am motive intemeiate...

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci sa o faca mototolul tau.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

De aceea am pus intrebarea straight face

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa iti spun ce cred eu. Tu ai 15 ani, ala fiind major vrea doar sa o faca cu tine si nu il intereseaza iar tu te plangi aici degeaba. Ce vrei? Sa iti cumpere cineva? Tu sau el, alta solutie nu ai.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu mai incerc sa iti explic.Am 18 dar lasa, nu mai conteaza.

| mihai69 a răspuns:

Ai putea totuși să cumperi tu. Dacă nu din cel special, atunci măcar ceva cremă de mâini sau altceva asemănător (atenție! Dacă folosiți prezervative, orice lubrifiant altul decât cel pe bază de apă poate compromite rezistența latexului!) cum ar fi gelul dezinfectant pentru mâini care a apărut după „fobia" gripei aviare de acum câțiva ani (ăsta e chiar bun și pentru prezervative).
Iar în ceea ce privește partea cu „nu prea i-am spus" - nici asta nu e ok! În materie de sex una din condițiile de bază pentru ca ambii parteneri să obțină maximum de satisfacție, este comunicarea. Spune-i mereu ce vrei, ce-ți place și ce nu, și orice alte chestii consideri că trebuie să le știe; nu de alta, dar nu e Mafalda să ghicească!
Și așa cum deja ți s-a spus, n-ar strica nici un control la un medic de specialitate. Chiar dacă nu e nimic în neregulă cu tine, cel puțin mai poate să te învețe una-alta (dacă e un medic bun).

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Cum am mai spus...sunt motive destul de intemeiate pe care nu vreau sa le expun public.

| neutrino a răspuns:

1. Daca nu prea i-ai spus, nu are de unde sti ce te supara, deci nu poate fi vorba ca nu te crede.
2. Preludiul vostru este scurt si nu isi atinge scopul.
3. Daca voi va intalniti numai o zi pe saptamana si in acea zi faceti sex de 3-4 ori, asta nu inseamna ca faceti sex de 3-4 ori pe zi.
Daca in aceste conditii lui i se pare scump sa faca sex cu tine, motiv pentru care nu doreste sa-si cumpere cele necesare, atunci chiar ca isi bate joc de tine. O seara buna!

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Dar nu pentru ca ar fi scump acel lucru ci pentru ca ii este rusine sa ceara straight face nu este ca mine, mai tupeist, dar eu nu am cum ca nu am posibilitatea.Nu cred ca isi bate joc de mine sad

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pai hai sa ne gandim logic... Cine are nevoie de lubrifiant, tu sau el? Pana una alta vad ca pe tine te ustura fofo, nu pe el. Cine solicita trebuie sa si cumpere, nu ti se pare normal? Dupa cum gandesti pari a fi genul ala de persoana care asteapta de la altii sa-i rezolve problemele. Cu mentalitatea asta de capusa nu va sta ala prea mult pe langa tine, trust me.

| Alcyon a răspuns:

Daca o faceti de 3-4 ori pe zi, este evident ca la un moment dat o sa te doara, fiindca esti om si obosesti. Iar lubrifiantul e cam frectie la picior de lemn: tot lubrifierea naturala e mai buna.

| ALGator a răspuns:

Observ ca mai ai o problema in plus pe care momentan poate nu ai observat-o, anume ca esti cuplata cu un retardat.
Poate ca veti rezolva cumva cu lubrefierea, dar lubrefiant pentru circumvolutiuni nu exista. In viitor vei descoperi frictiuni serioase la partea de sus.
Nu glumesc :-(

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Om idiot.
bagai un deget in dos, si intreaba-l daca ii place si daca zice ca nu, spune-i " boa, daca era "uns" nu te mai durea ", vezi daca merge laughing.

| DimLight a răspuns:

Esti incredibil de proastra, adica ce ma mir..generatia celor care nu iau bacul, ***. daca nici macar atat nu tine la tine sa ia un amarat de lubrifiant ma mir cum stai ca proasta la *** lui

| anonim_4396 explică (pentru DimLight):

Nu ma cunosti asa ca ma cataloga asa straight face Nu este asta o problema majora.Am pus intrebarea pentru ca il cunosc si stiu cum gandeste el...de aceea se despart atat de multe persoane in ziua de astazi.Cum ceva nu ne convine renuntam foarte usor...ce mentalitate! Stau cu el pentru ca viata mea nu depinde de ceea ce face/ceea ce nu face el pentru mine si pentru ca il iubesc.Nu e ceva asa de grav ca inselatul, bataia sau alte lucruri care se intampla in alte relatii.

| NameHarris a răspuns:

Da tu de ce nu poti sa iei? Toata treaba numa barbatul sa o facalaughing)

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru NameHarris):

Probabil are 15 ani ma. Nu trimiti copii dupa lubrifiant.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Copii nu fac sex, deci cum stie sa ridice picioarele, zic eu ca ar trebui sa o preocupe si cumpararea toturor chestiilor de folos.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Are 20 straight face

| kyliejenner a răspuns:

rolling on the floor))))

Ce om.

| kyliejenner a răspuns:

E un nesimtit lol. Explica-i inca o data si daca nu intelege, lasa-l.

| Lothar a răspuns:

Spune-i ca nu mai faci sex cu el daca nu ia.
O sa ia daca nu cedezi

| anonim_4396 explică (pentru Lothar):

I-am spus si asta dar nu a mers.

| Lothar a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu mai face. daca tu continui sa faci sex cu el normal ca el zice las ca merge asa

| anonim_4396 explică (pentru Lothar):

Asa voi face big grin

Răspuns utilizator avertizat
| eduard1 a răspuns:

-Nu e normal să te usture, dar, totuşi, sunt multe variabile la situaţia expusă de tine (faci de 4 ori într-o zi, tu vrei să faci de 4 ori?, etc, etc)... Vizitează un ginecolog. Acolo vei primi răspunsul corect şi complet la problema ta.
-Lubrifianţi poţi lua din farmacii (nu e nicio ruşine şi nu se uită nimeni lung la tine), din supermarket-uri, sau de pe site-uri unde nu te cunoaşte nimeni, nu ştie nimeni ce e în colet.

| eduard1 a răspuns:

Eu am găsit un lubrifiant extraordinar, după părerea mea. Yves Rocher Arnica Essentiel. Este un ulei deci probabil nu merge cu prezervative. Ţine destul de mult şi nu e rece, (are o temperatură specifică mai mare) http://beautyproductsjunkie.blogspot.ro/......ntiel.html

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

E baiat, el f_te el cumpara. si prezervativele tot tu le cumperi? daca e nesimtit sa o fac cu altele lumea e plina de din astia. nu te uzi destul"? dar el face ceva ca sa te uzi? preludiu, te linge? sau vine la tine te pune capra si da in tine? aia nu e relatie e sex ca pe centura. nu inteleg dc nu poti lua si tu pana la urma si tu suferi din cauza asta. da-mi adresa sa va cumpar un tub.

| sEnOkHs a răspuns:

In loc sa zica mersii ca faci sex cu el. spune-i sa cumpere de unde nu il cunoaste nimeniwinking

| anonim_4396 explică (pentru sEnOkHs):

I-am spus si asta straight face degeaba straight face