| NoOneLove a întrebat:

Cum stiu ca un baiat ma place? Cum reactioneaza, cum vorbeste? Urgent. Mersii dau funda si vot promiiit:X

Răspuns Câştigător
| Criss003 a răspuns:

Daca atunci cand treci pe langa el lasa capul in jos, poate insemna ca este timid sau ii pare rau ca nu poate face nimic. Daca iti zambeste e pozitiv si cu siguranta are ceva tupeu.
Daca vezi pe altcineva ca te urmareste in tot ce faci si vezi ca vorbeste cu baiatul care da semne ca te place, atunci asta poate insemna ca acea persoana e rugata de catre el sa mai vada ce faci.
Daca te atinge cand vrea sa treaca sau vrea sa iti puna piedica, poate sa insemne ca te place si vrea sa fie mai aproape de tine.
Daca incepe sa-ti povesteasca cum s-a batut el cu nu stiu cine sau sa iti zica ce sporturi face si cat de multe sunt la numar, poate insemna ca vrea sa iti capteze atentia.
Daca tipa cand esti pe langa el, sau vorbeste la telefon mai tare te place si vrea sa vada daca il observi. Mai poate vorbi si cu un vocabular mai urat asta tot ca sa iti atraga atentia.
Daca se uita in ochii tai asa cum alti baieti nu o fac, e un semn destul de clar ca te place.
Daca isi tine vreo colega in brate sau alearga dupa ele vrea sa te faca geloasa si sa vada daca te intereseaza sau nu. Mai poate striga numele unei colege sau a unei fete cand esti in preajma tot pentru a te face geloasa.
Daca te place, mai poate vorbi cu dublu sens. Sau sa te cicaleasca.

Sfaturi Nu-l stresa, mai acorda-i timp in care sa fie singur sau cu prietenii lui, chiar daca nu sunteti impreuna.
Intreaba-l de meciul din seara asta si arata ca te intereseaza ceea ce ii place si lui.
Daca ti se pare ca te place, incearca sa vorbesti cu el deschis s-ar putea sa fie impresionat de tupeul tau.
Nu te lua dupa toate barfele din scoala/liceu sau orice vorba spusa de oricine. Multe dintre ele poate nu sunt adevarate, cel mai bine incearca sa vorbesti cu el.
Nu te supara daca reactioneaza urat vreodata, poate sa fie presat de situatie si mult prea timid pentru a reactiona altfel.

Atentie Nu orice semn poate fi si adevarat, depinde de la caz la caz.
Asigura-te ca nu numai tu ai impresia ca baiatul respectiv te place, poate fi numai in mintea ta.
Nu il ignora, va incepe sa creada ca nu te intereseaza.

3 răspunsuri:
| Takocska a răspuns:

Pei primul lucru pe care poti vedea pe el ca zambeste mereu zici ori ce si tot timpu zambestehappy.(bine daca nu zici prostii) Daca dai un pupic sau alceva se roseste fata putinhappy da asea doi se vad cel mai bine restul nu prea conteaza

| RealFriend a răspuns:

Un baiat te place daca se poarta foarte frumos cu tine... Unii baieti isi arata sentimentele prin jigniri, lovituri dar dupa regreta ce s-a intamplat...Dar tu trebuie sa fii calma indiferent ce iti va face si asa va incerca sa iti traga si mai mult atentia. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| yoomx a răspuns:

Ia cunoştinţă de câte ori se uita la tine. Nu te prinde ochiul său de fiecare dată când privire la el? Dacă el se uită la tine în mod frecvent şi distrează-te lui albi sidefiu atunci când te uiţi la el, exista cu siguranta un interes din partea lui. Un tur rapid de capul lui atunci când v-aţi prins-l uita la tine este, de asemenea, un semn bun.

Verificaţi cu prietenii tăi. Baieti ia de multe ori un interes mai mare la prieteni o fata ca o modalitate de a ajunge mai aproape de ei. Aflaţi în cazul în care solicită despre tine atunci când nu sunt în jurul valorii. Uneori, baietii sunt timizi prea să îşi exprime interesul în voi, aşa că vor merge despre el într-un mod sens giratoriu.

Nu fi jignit dacă el este sau destrămare a face distractiv de tine. Baieti sunt amuzante în acest fel. Uneori, ei nu ştiu cum să se exprime interesul pentru iubirea lor, aşa că du-te despre ea prin construirea unor porecle prostesti sau tachinare. Unii baieti vor face haz de prietenii lor în faţa zdrobi lor să apară amuzant.

Ia-o pas in spatiu un tip personal. Dacă el te place, el va primi această apropiere cu tine. Dacă el sprijină departe, acesta este un semn clar că el nu este interesat intr-o relatie cu tine.

Întreabă-l pe o data. Dacă el acceptă, vei sti ca este interesat. Dacă un tip respinge o dată, fără un motiv bun, el este, probabil, nu cauta o relatie cu tine.

Gandeste-te din nou pe conversaţii aţi avut cu el. Îi aduc aminte de lucruri marunte pe care aţi spus? Baieti amintesc bucăţele nesemnificative de conversatii, atunci când doriţi. Ele sunt permiţându-vă să ştiţi că ele sunt interesaţi totul despre tine. Acesta este un semn bun de dorinţa sa de a avea o relatie cu tine.

Întreabă-l. Dacă toate acestea eşuează, să-l cunosc sentimentele tale. După ce aţi împărtăşit ta, intreaba-l cum se simte despre tine. Încercaţi să nu acţioneze în exterior dacă rănit sentimentele lui nu sunt la fel ca dumneavoastră, după toate, l-ai întrebat. Aceasta este o modalitate foarte bună de a obţine baieti ezită să împărtăşească sentimentele lor şi să se deschidă.