| Kristinake a întrebat:

Acum sunt la o noua scoala, intr-o alta tara, unde se vorbeste o limba pe care eu nu prea o stapanaesc prea bine si faza e ca imi place de un baiat si nu stiu ce sa fac, ma poate ajuta cineva cu vreun sfat? Urgent!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa un curs, poti invata limba usor si asa te vei descurca mult mai usor

| Aleqa a răspuns:

Pai, invata limba cat de cat bine sa te poata intelege, apoi, cheama-l la tine si spune-i in acea limba mai incetisor si mai puternic "Te plac!". Vezi ce spune si daca iti va zambi fara sa-ti spuna nimic, si el te place. Nu iti fa griji ca totul va fi bine atat timp cat ai incredere in tine.
Bafta si ai grija de tine.

| vali1985 a răspuns:

Invata limba cat de cat ca sa te poata intelege, apoi spune-i ca-l placi.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Fa-ti o prietena.Incearca sa inveti de la ea limba pentru ca e de varsta ta si ti se va parea mai placut.In legatura cu baiatul, nu stiu ce sa-ti spun, dar nu cred ca e o idee buna sa-i spui ca il placi, pentru ca unii fac misto dupa.Normal,ar trebui ca el sa faca primul pas, iar daca nici asta nu te ajuta, altceva in afara de faptul ca trebuie sa te gandesti ca nu e singurul baiat de pe planta, nu stiu ce sa-ti mai spun.

| BiancaPericolPublic a răspuns:

Dacai franceza, pfft e usor! O stiu de la 10 ani pe de rost.

Dar ce limba vb voi acolo frt?

| lovemisterios a răspuns:

Deci trebuie sa faci asa:1 fa-ti o prietena dar daca poti mai popuara 2. fa cumva ca baieti macar cativa sa moara dupa tine 3. date pe langa el si stai cat mai aproape de el (cu ajutorul prietenilor) si o sa te intrebe daca vrei sa te combini cu el si daca te intreaba(trebuie sa te intrebe deoarece mereu functioneza)spune-i asa:Hmm...Bine! pe un ton amuzant dar serios!