| CrucifiedCountess a întrebat:

Cum te-ai "regasit" dupa o despartire? Ce metode ai folosit ca sa scapi mai usor si mai repede de imaginea lui/ei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rind mi l-as scoate din cap, as face orice doar ca sa treaca timpul, eu cind simteam ca incep sa ma gindesc la el ma agatam de orice obiect imi iesea in cale. asculta muzica, citeste o carte

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, nu stiu altii cum sunt dar eu ma refac foarte greu...
de fapt adevarul e ca atunci cand eram despartita de iubitul meu eram cu moralul la pamant si orice as fi facut nu puteam sa imi revin, 4 luni fara el a fost foarte aiurea pentru mine dar din fericire ne-am impacat.Am folosit multe metode, l-am evitat, am facut diferite activitati sa nu imi stea gandul la el, am incercat sa fiu cu alt baiat, dar nimic nu a dat roade, nu stiu, poate ca nu am avut destula vointa; poate ca in adancul sufletului negam sa il uit...binec a am trecut si peste asta, e greu sa treci peste daca ai iubit mult persoana de care te-ai desp. Timpul e cel care isi spune cuvantul dar nu inseamna ca va fi repede, depinde de fiecare ca la mine 4 luni nu a fost de ajuns sa il uit, daca nu ma impacam cu el poate si acum dupa mai bine de jumate de an plangeam dupa elsad, bine ca acum sunt cu elhappy>

| nobody_9468 a răspuns:

Poi, eu de exemplu plang mult cand ma despart si incep a fiu pasiva sa nu'mi pese de el, de mine de toti! Si imi trece. Dar depinde de perosana dupa care sufar, daa o iubesc sufar mult timpsad, daca a fost ai la misto imi trece repedehappy

Bafta.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Uneori ne mintim crezand ca asa uitam.Alteori ne ascundem, inchipuindu-ne ca suntem puternici, insa sufletul strivit, lacrimile si privirea trista.raman pentru mult timp.
Vointa, o minte matura si recunoscand ca am pierdut(mai mult sau mai putin)ne vor inbarbata.
Va trebui sa acceptam, nu sa ne izolam.Va trebui sa zambim si nu sa plangem, pentru ca vor venii vremuri bune.Va trebui sa speram la o viata mai buna fara persoana respectiva. Daca s-a intamplat despartirea, rezulta ca a fost dat de Sus.Ca sufletul tau nu era compatibil cu al ei/lui.
Asa imi revin incet incet, dupa cinci luni de distanta(poate ca e culmea norocului, respectiv ghinoin.Nu stiu cum as putea sa numesc aceasta situatie.Insa zic asta deorece daca eram aproape unul de celalalt, ne intalneam.inevitabil.Ne despart cateva mii de kilometri, e ok.se uita mult mai repede astfel)
Incearca sa te "dezlegi" de tot ceea ce tine de el/ea:poze, nr de telefon, cadouri, id de mess/facebook/hi5.
roga-te la Dumnezeu, comunica-i greul, El te face mai puternic/a.
Incet te vei departa de el, iti vei recapata linistea sufleteasca, te vei regasi mai puternica, spunandu-ti ca viata te incearca si ca or sa vina altele mai dure.
Numai bine!

| andreii2 a răspuns:

Incercam sa ma gandesc la alta fata draguta, dar nu prea am avut rezultate.
Doar dimpul poate repara asta.

| Just kidding a răspuns:

Pai, au fost mai multe persoane care au fost alaturi de mine, m-au facut sa uit, am trecut intr-un final peste perioada aceaa. Nu mai vorbeam cu el, vorbeam cu altii care imi redau buna dispozitie, ieseam cu prietenii, mai uitam, mai radeam, ma mai distram, si l-am scos din suflet big grin

| luna_1817 a răspuns:

Buna! iesind in club cu fetele, vb pe mess, si fiind constienta ca never nu o sa ma impac cu el si ca viata merge mai departe, orice ar fi.invata sa ai incredere in tine, asta te ajuta f multwinkingincet, icet, o sa il uiti si o sa fie doar o amintire placuta sau mai putin placuta.

| SMTHING a răspuns:

Pai simplu
Ma uit la poze urate cu el...si a inceput sa'mi displaca si nu m-am mai simtit indragostita de el.
La mine a functionat