| Stefaniaaa a întrebat:

Cum trebuie sa arate o fata de liceu ca sa fie numita "placuta si frumoasa"?

2 răspunsuri:
| DeeaUcideVisse a răspuns:

Pai sa incepem cu capul:1-machiajul:cat mai discret.un fard de pleoape roz sau verde sau albastru sau ce culoare iti place tie
2. un ruj roz discret sau un luciu de buze.eu folosesc un gloss roz deschis si un creion de buze culoare naturala
3.rimel negru sau ce culoare iti place
un machiaj decent si discret
hainele:poarta ce haine iti plac dar incearca sa nu exagerezi cu decolteul si lungimea fustei(prea lunga sau foarte scurta) dar nici nu prta haine incheiate pana in gat sigur ca poti purta topuri decoltate dar in limita bunului simt
comportamentul:nu exagera cu injuraturile si vorbele indecente si nici cu minciunile.nu fii egoista si nici nu te certa cu cineva aa.si sa nu barfesti. incearca sa nu fii tipa cu 2 fete adica vorbesti frumos cu o fata si pe urma o vorbesti de rau pe la spate...nu incerca sa fii prea desteapta adica sa crezi ca tu detii cheia la toate intrebarile din lume si nu sta bosumflata si inchisa in tine atunci cand esti in lume.
tu afiseaza un zambet frumos sa ai mereu dintii curati parul stralucitor(de la curatenie nu de la transpiratie) niste haine si un machiaj decent sa socializezi cu toti din jurul tau sa fii amuzanta(dar nu face apropouri la prietenii tai sau la oamenii din jurul tau).si cam atat sper ca am fost de ajutor si pentru mai multe informatii cumpara revista bravo girl de invata foarte multe chesti de genu asta.
funda?:X

| Andycrazy67749668547 a răspuns:

Pentru mine personal imi place sa
-aiba sani cat mai mici (cu timpul se vor lasa asa ca
.)
-sa fie satena /blonda (rareori bruneta)
-sa aiba chiloti sexy di naia cu nu cu ata di naia misto care sa ii puna formele in evidenta
-sa fie epilata pe picioare subrat (si nu numai bine asta daca ajungi la acel nivel ) si cam atat a si sa fie atletica adica sa nu fie grasa bine asta e in general punctul forte adica ....depinde de gustul fiecaruia adica asa imi plac mie la alti depinde PS:-) poti sa te indragostesti si de baieti mai mari nu e rusine astia mici poate vor alt tip