| 1AldeaEric5518 a întrebat:

Dacă am făcut sex neprotejat duminica iar prietena mea a luat pastila de a doua zi, iar azi am făcut din nou sex neprotejat și nu a luat nimic are șanse sa rămână?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca are, odata ce faceti sex neprotejat fara sa va pese de vreo sarcina.
Chiar nu ai avut 2 lei in buzunar sa cumperi un prezervativ?

Fata a luat deja o bomba hormonala si o a doua pastila nu mai este recomandata sa fie luata in viata asta, fiindca declanseaza probleme grave de sanatate (chisturi ovariene, fibroame uterine, tumori benigne ori maligne), fiindca i-a dat deja sistemul hormonal peste cap, acum urmand sa experimenteze efecte negative ale pastilei: ciclul nu mai vine regulat, ovulatia si perioda fertila vin cand vor ele, nemaiputandu-se estima sau calcula nimic pe uramtoarele 6-12 luni, din cauza sistemului horonal afectat masiv.

| Emilian65 a răspuns:

Da. Nu uitati! Fiecare act sexual trebuie protejat.

| Goete a răspuns:

A luat pastila de a doua zi sau pastila de ziua dinainte?
Citeste prospectul si vei afla raspunsul, Tati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poate ramane insarcinata deoarece tu in timpul sexului de masturbezi si sperma din antenă intra in **** femeii, nu te ingrijora, plus ca vei avea copii si vei fi un tatic! Trebuia sa iei un prezervativ daca nu iti doresti copii sau chiar daca ea nu doreste!