| anonim_4396 a întrebat:

Dau fundita!
In dimineata zilei de 8 august ora 04:00 am facut sex neprotejat cu prietena mea. Eram cam ametit si nu stiu daca am terminat in ea, dar nu cred pentru ca am gasit a doua zi urme de sperma prin pat. In aceeasi zi la ora 13:00 am luat de la farmacie "pilula de a doua zi" pe care a si luat-o la ora 13:00. Dupa cum scria pe prospect a luat a doua pastila dupa 12 ore si anume la ora 01:00. Dupa o ora - o ora jumatate am facut din nou sex neprotejat, nu am terminat in ea... Ce sanse sunt sa ramana insarcinata? mersi

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Eu stiu ca in luna in care ia pastila aceea nu mai poate ramane insarcinata. Dar voi nu sunteti intregi la mansarda, nu faceti prostii din astea. In primul rand, pilula aceea nu este deloc sanatoasa, nici nu este asa de sigura ca alte mijloace de protectie. Si, daca te temi cat de cat de Domnul, uite ce inseamna anticonceptionalele (la fel si steriletul): http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm
Nu va faceti iluzii ca spovedania sau lumanarelele si pomana va pot salva de iad daca voi va bateti joc de lucrarea Duhului Sfant (numit Cel de Viata Datatorul, de ce-i numit asa?)

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca a luat pilula de a 2-a zi nu a ramas insarcinata cand ai facut-o in 8 la ora 4; dar totusi ai facut-o dupa aia neprotejat si desi nu te-ai terminat in ea, sunt sanse sa ramana insarcinata datorita lichidului preejaculator care poate contine spermatozizi, totusi sanse destul de mici.Pe viitor fiti si voi mai constienti; decat sa fi dat banii pe pilula de a 2 a zi, mai bine folosea ea anticonceptionale, sau de banii aia luai o gramada de prezervative.

| Zady a răspuns:

Nu ai terminat in ea... dar tin sa te anunt ca in timpul erectie penisul secreta un lichid seminal care din pacate contine spermatozoize si sunt activi.nu stiu ce sa zic sper sa ai noroc. Sansele sunt oricum foarte mici. dar oricum tu cumpara un test de sarcina

| RimePeHartie a răspuns:

Daca nu ai terminat in ea nu ai de ce sa iti faci griji happy dar alta data ar fi bine sa folosesti prezervativul happy

| Miauti a răspuns:

O sa fi tatic! laughing ce ma iti este frica de responsabilitate. bafta!

| mihaela_7412 a răspuns:

Sanse sunt si sa fie si sa nu mai bine sa fac un test si data viitoare aveti grija

| roxpau a răspuns:

Daca a loat pilula de a doua zi nu cred ca a ramas dar se poate alege cu dereglari hormonale foarte mari, pastila de a doua zi nu se ia dupa ureche decat cu recomandarea unui medic si nci nu este o metoda de protejare impotriva unei sarcini nedorite sau a unei boli cu transmitere