| raluucristina a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat si mi-a venit dupa in urmatoarele doua luni ciclul normal si m-a tinut 6 zile sunt sanse sa fiu insarcinata? sunt speriata deoarece am vazut pe net ca poti sa fii insarcinata si sa iti vina.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test de sarcina ar fi mai edificator, mai ales daca ai ciclul neregulat si ai avut sex neprotejat.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU. In nici un caz, deci nici in cazul descris de tine NU poti sa fii in acelasi timp si insarcinata si sa se produca si menstruatia, care sa se produca la timp si de asemenea aceasta sa se manifeste la fel ca si in cazul menstruatiilor anterioare. Este IMPOSIBIL sa existe o sarcina in astfel de conditii. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti ramane gravida.

| Mussette a răspuns:

Nu.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Eu cunosc personal un caz in care doamna era insarcinata si avea ciclul regulat pe parcursul sarcini, si nici un semn de sarcina pana in luna a 4 cand la eco am aparut eu.

| Codecs a răspuns:

Nu ai cum sa fi gravida

| Cosmin1983c a răspuns:

In nici un caz