| GeorgeDRX a întrebat:

Daca atunci cand ma excit iese putina sperma in varful penisului, inseamna ca nu este de bine? Pot suferi de ceva sau este normal sa patesc asa?

27 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E normal nu te speria

| corbulalbrosu a răspuns:

Este absolut normal ceea ce ti se intampla si in nici un caz nu este vorba de ejaculare precoce.Se pare ca Anonimuserr nu a auzit de polutiile nocturne care se produc in perioada de pubertate/adolescenta cand efectiv se produce destul de des o astfel de ejaculare de sperma nu doar o umezire a glandului de catre lichidul preejeculator. Poti fi foarte linistit deoarece este absolut normal ceea ce ti se intampla si in nici un caz nu trebuie sa folosesti vreun medicament sau un tratament. Multa sanatate si sa cresti mare.

| GeorgeDRX explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc tuturor care m-ati lamurit! happy

| Anonimuserr a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cum să nu aud de așa ceva omule? El a spus că atunci când se exclită și nu noaptea! Există poluții nocturne după cum îi spune și numele, sunt noaptea și nu ziua. Citește bine întrebarea omului.
O searaă bună!

| Emilian65 a răspuns:

Este normal ce ti se intampla cand te exciti tare.

| Oana92 a răspuns:

Stai linistit, copile! Ai 13 ani, corpul tau se schimba. Nu ai nimic grav, linisteste-te! Nu baga in seama, nu e cazul sa iei pastile pentru ejaculare precocee!

| Anonimuserr a răspuns (pentru Oana92):

Vezi cum vorbești că schimb foaia cu tine și nu e bine! Revizuie-ți comportamentul tău de baltă care îl ai mai întâi! Habar nu ai să dai vreun sfat și te găsești în treabă. NU vreau să intru în polemici cu persoane de teapa ta. Nu are rost, e pierdere de timp și energie când mi-o pot folosi în alte scopuri.

| Oana92 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Persoane de teapa mea, comportament de balta? Cand ai sa dai raspunsuri adecvate varstei celor care pun intrebari si nu vei baga in cap tampenii unor copilasi disperati poti sa comentezi!

| Anonimuserr a răspuns (pentru Oana92):

Citez din postul tău de mai sus,, Nu ai nimic grav, linisteste-te! Nu il baga in seama pe nebunul ala".
Dacă nu mă cunoști personal eu zic să te abții de la comentarii. O zi bună!

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

Se numește ejaculare precoce. Și se poate trata prin traatmente naturiste sau medicale. Deci nu te gândii la chirurgie operații.
http://www.csid.ro/......-10889532/
Vezi http://www.naturo.ro/products/catid/4/intarzierea-ejacularii/
http://ejaculare.eu/
http://www.prematrol.ro/
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=2468
Deci ejacularea precoce poate avea cauze psihogene sau organice

| GeorgeDRX explică (pentru Anonimuserr):

Trebuie sa mentionez ca am 13 ani, este normal la varsta mea?

| Anonimuserr a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Atâta timp cât testiculele tale produc spermă, sau mai bine zis deja au început să producă nu nu este normal ca nimeni să sufere de ejaculare precoce. Sunt multe tratamente atât naturiste cât și normale pentru a stopa ejacularea precoce. Deci nu este normal.

| GeorgeDRX explică (pentru Anonimuserr):

Si ce as putea face?

| Anonimuserr a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Păi varianta 1.
te duci la medicul de familie și îi spui problema. Dacă este capabil să te ajute îți va prescrie un tratament dacă nu, te va trimite la un medic urolog. Îți va da trimitere cu alte cuvinte.
Varianta a doua să cumperi unu din medicamentele astea.
http://www.csid.ro/......-10889532/
Vezi http://www.naturo.ro/products/catid/4/intarzierea-ejacularii/
http://ejaculare.eu/
http://www.prematrol.ro/
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=2468

| GeorgeDRX explică (pentru Anonimuserr):

Imi e cam rusine sa spun cuiva... daca renunt la masturbare si pornografie pentru o perioada mai lunga de timp oare imi revin?

| Anonimuserr a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Nu știut să îți răspund la aceastae întrebare. E posibil mai mult ca sigur să te reglezi.
Vorbește cu mama ta, tatăl tău și explică-le problema ca să te ajute GeorgeDRX.

| GeorgeDRX explică (pentru Anonimuserr):

Sincer mi-e rusine, chiar nu stiu ce vor zice parintii mei

| Anonimuserr a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Cere-le bani sau când faci rost de bani de 100 RON și întreabă la farmacie de pastile împotriva ejaculării precoce. Vezi ce îți spune farmacista. Sau roagă un prieten tupeist să facă asta pentru tine dacă va ține la tine. Eu mai mult atât nu te pot ajuta!
Sănătate!

| Oana92 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Inconstientule! Cum sa recomanzi asa ceva unui copil de 13 ani! Cata minte n-ai?

| GeorgeDRX explică (pentru Oana92):

Te rog frumos explica-mi cum stau lucrurile si ce ar trebui sa fac big grin

| Anonimuserr a răspuns (pentru Oana92):

Inconștiento ajută-l tu atunci. Și vorbește frumos! Dar până mai crești tu la 14 ani e cale lungă să te mai deștepți și maturizezi. E greu într-adevăr dar acest proces de maturizare va dura mult la tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Oana92 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

La 13 ani medicamente pentru ejaculare precocee? Mai oameni buni, dar voi ganditi putin? Copilul asta e la pubertate, nu are nevoie de medicamente!

| GeorgeDRX explică (pentru Oana92):

Deci o sa-mi treaca problema asta?

| Anonimuserr a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Depinde acum. Vezi în viitor cum stau lucrurile. AScultă la mine că am dreptate. Nu te mai masturba o perioadă mai mare de timp ani de zile. Dacă nu, încercă cu tratamente naturiste cum a zis Ahmed123. Are dreptate.
Repet, tu ai cerut un sfat ți-am spus că ar exista soluții. Că se găsesc unii pe aici să comenteze și să jignească fără motiv e problema lor și care se dau mari experți în,, d'ale ajutorului" ofensând în stânga și în dreapta. Eu cred că vei scăpa de asta în viitor. Totul se datorează de la excitarea maximă care există.
Sănătate!

| Anonimuserr a răspuns:

Măi să nu-ți fie cu supărare. Tu ai cerut ajutor. Eu ți-am spus că există tratamente pentru a combate ejacularea precoce. E bine să nu recurgi la astea de acum. Că mai sunt și unele persoane de 12 ani pe aici care se bagă și ele înseamnă ca să se dea importante, este strict problema lor. Unii vor să piardă timpul pe aici. Cum am zis, e posibil să te reglezi dacă nu te vei masturba în viitor pe o perioadă lungă de timp. Vei vedea în consecință peste câțiva ani cum stă treaba. Sănătate!