| summer_5121 a întrebat:

Daca cred ca ma place un baiat si si eu il plac...cum ar trebui sa ii spun?sad

Dau funda...

Răspuns Câştigător
| Virkno a răspuns:

Intra in conversatie cu el vb cu el asa timp de vreo 3-4 zile afla ce sentimente are pentru tine daca are si dupa il spui ca il placi sau bati apropouri (cand zici apropourile le zici razand) si vezi atunci ce zice. Dupa ce ai facut toate astea ii zici ce sentimente ai u pentru el si daca simte la fel atunci multa bafta.winking

4 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Pai.mai asteapta putin vezi daca face el primul` pas. daca nu atunci.ia`i si tu id`ul numarul` de telefon incearca sa vorbesti cu el.pana te invita in oras. daca tot nu face asta.renunta pentru ca nu te place.

| LifeInColors a răspuns:

Ar trebui sa faci rost de id-ul lui in caz ca nu il ai si sa vorbesticu el pe mess despre diferite lucruri. Daca stii ca are ceva hobby-uri, vorbesthe despre asta, imprieteneshte-te cu el, apoi daca te place o sa iti spuna, daca nu e timid. Insa daca este timid, va trebui sa ii spui u ca il placi sau sa ii dai de inteles. Mult succes!:* funda?

| SimonaSymo a răspuns:

Eu iti dau 2 sfaturi iar tu il alegi pe care iti place cel mai mult:
1. asigura-te ca te place
2. daca tu il placi, spune-i printr-un mesaj sau pe mess sau cand sunte-ti singuri. explica-ti cat mai clar sentimentele:
EX: Eu te plac de xx zile/luni/ani...am tinut asta in mine pana astazi deoarece am crezut ca tu nu ma placi.Ma placi? daca zice da inseamna ca o sa fi foarte fericita daca sp nu, daca il iubesti vei intelege si ii vei sp sa fiti prieteni si ii vei ura succes in viata.
sper ca te-am ajutat.;
daca vrei da-mi funda!

| Princess_6312 a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca primul pas, daca nu printr-un bilet.