| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

Dacă i-aș face oral, ar ejacula in gura mea, ne-am săruta, apoi mi-ar face el mie și eu aș fi în perioada fertilă sau imediat după, as putea rămâne însărcinată? Am doar o curiozitate vreau sa va aud parerile

20 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ramîi insarcinata decat prin contact sexual vaginal cu ejaculare in vagin nu in gură.

| Violleta2022 a răspuns:

Un oral se face cu prezervativ, in caz de nu ai aflat pana acum.
De altfel este recomandat sa folosesti perzervativul ala INTOTDEAUNA, fiindca sunt zeci de mii de cazuri de SIDA si alte boli cu transmitere sexuala si nimeni nu risca contaminarea.
Interesant cata educatie ai tu, sa ramai insarcinata dupa sex oral.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Am editat mesajul, ca am citit mai jos la ce se refera ca mi-a scris, a pus o problema inteligenta.
A zis ca daca ajunge sperma in gura lui dupa ce se saruta (dupa ce l si-a dat drumul in gura ei), el ii face oral, si sperma din gura lui sa ajunga in vagin.
Asta se poate, si am zis sa fie f atenta, sa se spele el f bine in gura inainte de oral.

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru Mosotti):

Nu ma refer la asta. ma gandeam ca poate spermatozoizii din gura mea ajung in gura lui ( prin sarut ) si el facandu mi mie sa nu ajunga in vagin

| Mosotti a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

Aaaa, asa da, ai dreptate, se poate sa ajunga in vagin si sa ramai gravida, bine pusa problema, intelesesem altceva.
Il trimiti sa se spele intai bine in gura! Sa dea cu pasta de dinti asa cu peria de dinti, clatit gura apoi cu apa bine.
Si apoi sa-ti faca oral.

Desi oral se face bagandu-ti limba la clitoris, nu la vagin, dar oricum, sa se spele bine in gura, dar bine, nu sa dea rasol sa ramana ceva pe limba.

Pai va sarutati asa dupa ce el a ejaculat fara sa se spele in gura? E destul de neigienic, dar daca vreti, e okey.

Mare atentie, nu te juca ca poti ramane, bine, ca se face apoi avort, dar aia nu e asa simplu, iti baga ceva in vagin sa curete, etc.

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru Mosotti):

Dar daca am baut suc inainte de sarut? ma gandesc ca n au cum sa supravietuiasca spermatozoizii

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

"cum 3 ore | AnaaaaaConstantin22 explică :
Nu ma refer la asta. ma gandeam ca poate spermatozoizii din gura mea ajung in gura lui ( prin sarut ) si el facandu mi mie sa nu ajunga in vagin"

Si-n mentalitatea ta el tine gura stransa sa nu se scurga sperma apoi o varsa direct in vaginul tau... tu ramai imediat gravida si iti iese copilul prin gura! Asa-i?
Bravo! Nu stiu cati ani ai, dar ar te rog mult sa nu te reproduci, fiindca numai copii retardati vei avea.

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru Violleta2022):

laughing) nu e nevoie sa fi asa rea. am pus o intrebare, imi poti raspunde. daca nu esti in stare sa mi oferi un raspuns care sa ma lamureasca si vorbesti fara cunostinta de cauza, de ce mai comentezi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

Tocmai, ca vorbesc in multa cunsotinta de cauza, dar este ne neconceput o asemena intrebare dinpartea unei fete care vrea sa faca sex, dar habar nu are ce se intampla cu roganele sexuale, unicul loc din corp pe unde se poate ramane gravdia samd.
Rusinos, al naibii de rusinos sa nu ai nici cele mai elementare cunsontinte de anatomie dar te apuci de facut sex.

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru Violleta2022):

Crede-ma, stiu mai multe decat crezi tu ca stiu. si repet, nu ma refer la inghitirea spermei care poate cauza o sarcina. in niciun caz. ma refer la faptul ca poate in gura, a mai ramas o cantitate considerabila de sperma care, prin sex oral, sa poata ajunge in vagin si de acolo sarcina avand in vedere perioada fertila

| Mosotti a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

Tu fa cum am zis, nu te juca, sa se spele in gura bine, ca pot supravietui aia oricum, si doamne fereste si ti-o iei.

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru Mosotti):

Dupa pepsi nu cred ca mai supravietuieste nimic

| Mosotti a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

Nu crezi, pai asa mergem, pe nu crezi? Si daca se intampla ce faci?
O sa zici "aaa, s-a intamplat", pai e ok asa?
Tu faci ce vrei, dar iti asumi.

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru Mosotti):

Okay am inteles dar intrebarea e alta… sunt sanse sau nu de sarcina? nu vreau sa mi se scoata ochii. nu d asta am intrebat

| Mosotti a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

Nu iti scoate nimeni ochii, ca nu are de ce.
Daca putina sperma ar ajunge in vagin, da, exista sanse de sarcina, daca nu, nu exista.
Daca prietenu se spala in gura bine, sansele-s zero.
Adica sa nu ramana mai nimic in gura, pe limba lui.
Asta e, mai bine prevenim. Chiar daca sansele-s mici sa se intample chiar daca e ceva sperma in gura lui, tot mai bine ne asiguram ca nu s-ar intampla 100 %.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

O dumnezule mare... te rog eu mult sa nu te reproduci!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Mosotti a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata daca sperma nu ajunge in vagin, deci poti sa faci fara probleme.
Si asta iti va zice oricine si orice doctor, poti verifica.
Insa fa cum a zis Violeta, sa foloseasca prezervativul, sa nu-ti dea vreo boala ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu rămâi însărcinată de la oral, of of laughing

| 77antonia77 a răspuns:

Nu. Si cel mai bun argument este ca se amesteca cu saliva ta, dupa cu a lui cand va sarutati.
Pe langa faptul ca este logic ca daca sperma nu intra in vagin nu se poate sa ramai insarcinata.