| clarraxdxs a întrebat:

Daca ma protejez, nu sunt la ovulatie si partenerul foloseste metoda retragerii la timp chiar daca are prezervativul pus, ar trebui sa existe risc de sarcina? Tin sa mentionez ca el nu s-a mai atins de 72 de ore si ca e prima oara la amandoi. Exista comunicare intre noi si deja am vorbit lucrurile astea, ba chiar si tipul prezervativelor.

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Din moment ce exista prezervativ, nu inteleg de ce ar mai exista dubii si nu inteleg de ce ati mai folosi si alte metode aditionale.
Asta este rolul prezervativului, sa protejeze.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atat vreme cat folositi prezervativul de la cap la coada, sunteti protejati.
Nu am inteles la ce te referi cand ai menstionat ca ati discutat de tipul prezervativelor. la ce anume te referi?

| clarraxdxs explică (pentru Violleta2022):

La brand si care sunt mai bune pentru inceperea vietii sexuale.

| Violleta2022 a răspuns (pentru clarraxdxs):

Brandul nu are nici o importanta!
Dar MASURA măsura /numărul prezervativului este importanta, fiindca de ea depinde siguranta ta, daca se rupe sau nu prezervativul, in timpul sexului. (explic imediat)
Un prezervativ mare(larg) se răsucește pe penis in timpul sexului, pana se intinde la maxim si pocnește (se rupe).
De aceea spun, nu are importanta ce brand este, fiindca si cele mai ieftine prezervative sunt la fel de bune ca cele scumpe, doar ca trebuie sa cumepri masura corecta pentru penisul baiatului.
Masura corecta de prezervativ o cumperi in functie de GROSIMEA penisului, fiindca toate prezervativele vin cu lungimi intre 16 si 22 cm.
Asadar, un prezervativ trebuie sa intre foarte greu pe penisul erect si sa stea perfect intins, precum pielita salamului pe salam, sa nu faca nici un fel de cuta sau pliu, fiindca atunci este larg si se poate rupe la sex.
Pentru inceput, ca baiatul sa afle ce masura poarta isi masaoara penisul si cauta verifica cu tabela de masuri, sau cumapara si probeaza.
Masura 47mm este cea mai mica si urca din 2 in 2 numere.
Pe eMag gasiti toate masurile
https://www.emag.ro/......ezervative

| Alexxx112 a răspuns:

Nu!