| anonim_4396 a întrebat:

Dacă mi-a venit ciclu pot fi însărcinată?

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca ti-a venit exact cand trebuia si este identic cu celelalte dati(cantitate, culoare), nu esti insarcinata!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Întrebarea trebuia să fie formulată altfel.
Nu ți-a venit ciclul, ci menstruația, iar dacă ai avut contact sexual neprotejat și aceasta a apărut, bineînțeles că nu poți fi însărcinată, dat fiind faptul că lichidul menstrual reprezintă eliminarea endometrului.
Baftă!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Normal ca nu. Din moment ce ti-a venit! Hellloo!

| superdorex a răspuns:

Depinde daca ai avut contact sexual inainte neprotejat, se poate intampla! dar daca iti vine regulat si data viitoare atunci nu sunt sanse! S-a intamplat sa vina ciclul si tipa era gravida! Asa ca cei care rad mai sus, nu stiu nimic! Multa bafta!

| Angelique a răspuns:

A ramane insarcinata si a avea menstruatie sunt doua lucruri total diferite chiar opuse. La o mamica in devenire acestea doua nu se pot manifesta in acelasi timp deoarece dupa cum prea bine stim menstruatia implica a avea ciclu menstrual de 28 de zile, iar in a 14-a zi ovulatia. Pe cand a ramane insarcinata inseamna ca acest ciclu sa nu se mai manifeste mai ales prin simplul fapt ca nu poti sa mai ai ovulatie deodata ce ovulul produs de ovare incepe sa se formeze ca embrion si deci ovarele nu mai produc si alte ovule.
Sper ca te-am ajutat!winking

| PussicatDolls a răspuns:

Omg laughing Ce` intrebari se mai pun pe`aici! laughing
Bineinteles ca nu smug
Si eu am, si sor`mea are, si toate utilizatoarele de pe TPU au laughing Asta nu inseamna ca suntem insarcinate.Asta ar insemna ca de fiecare data cand avem menstruatie sa facem cate un copil laughing
Stai linistita! happy Nu ai nimic! love struck Pa`Pa!

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Esti tampita sau te prefaci?

| Andramarina35 a răspuns:

Nu nu aihappy

| fofinha a răspuns:

Menstruatia poate venii peste sarcina, deci daca ai avut contacte sexuale inainte este posibil sa fii insarcinata dar numai daca a venit in cantitate foarte redusa si te.a tinut mai putin timp decat de obicei. culoarea nu este normala este ceva mai rozaliuhappy.

| gabitzuk a răspuns:

O sa ai tripleti:*

| Crucified a răspuns:

Prostia omeneasca raised eyebrows

| ana0393 a răspuns:

Nu, dăă straight face