Întrebare recomandată | Ivaaa a întrebat:

Mai pot fi insarcinata daca mi-a venit ciclu?

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poţi, dar este foarte puţin probabil.
Un test de sarcină te poate lămuri.

| mona a răspuns:

Daca ciclul este normal cantitativ nu cred ca mai poate fi vorba de sarcina

| CrissuCristina a răspuns:

Putin probabil, desi, eu nu cred ca se mai poate sa fii insarcinata. happy Un test de sarcina este cea mai buna metoda sa afli acest lucru.

| Alcyon a răspuns:

Daca ai ramas gravida, n-are cum sa-ti vina menstruatia. Poti cel mult sa ai o menstruatie falsa, ce e diferita de cea normala (e mai maronie si slab cantitativa).

| Axys a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai menstruație, absolut nu.
Dar poți avea spotting, iar în cazul unor menstruații mai neobișnuite de fel din punct de vedere cantitativ și al duratei, poate fi confundat. De regulă, nu vine-n ziua calculată, durează mai puțin și este mai deschisă la culoare. Dispare după puține luni, vreo trei.
Poți face un test de sarcină după două săptămâni sau o ecografie pentru a exclude orice fel de sarcină cum e cea extrauterină. De asemenea și analize de sânge pentru măsurarea HCG, să fii sigură.
Baftă!

| Captoresque a răspuns:

În proporție de 99% nu.

| 8imal a răspuns:

Nu cred!

| abcde12345 a răspuns:

Ai sanse in jur de 1 %

| IntrebareCuRaspuns a răspuns:

Depinde si dupa cat timp dupa actul sexual ti-a venit ciclul si daca el a ejaculat in tine/s-a scurs daca ati facut anal... dar daca a trecut cam 1 saptamana/2 nu poti fi insarcinata. BFT

| Ivaaa explică (pentru IntrebareCuRaspuns):

Pai cam dupa 2 saptamani dupa actul sexual...

| alina030206 a răspuns:

Se poate ..niciodata nu este sigur depinde de organism. daca ai indoieli fa un test este max 15 lei.

| alina030206 a răspuns:

Da se poate fa un test pentru siguranta

| Ionela_Otylya_1992 a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul nu ai cum

| laurake78 a răspuns:

DA.Cu siguranta se poate intampla, fa un test pentru siguranta

| MariaIooana a răspuns:

Se poate si asta.

| KillerDeniz a răspuns:

Cred...