| i.love.me a întrebat:

Daca prieetena mea se masturbeaza, inseamna ca nu mai e virgina?

Răspuns Câştigător
| Onetwthree a răspuns:

rolling on the floor
daca s-a spalat dupa, nu e nici. o problemarolling on the floor)
rolling on the floor)

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E virgina, pana are un contact sexual cu un barbat (oral, vaginal, anal, masturbare reciproca).

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca isi introduce degetelul ar putea sa nu mai fie depinde cat de mult il introduce

| tarziu a răspuns:

Nu neaparat! daca isi stimuleaza doar clitorisul si nu isi introduce nimic prea adanc in vagin este virgina. Adica daca himenul ei ramane intact se poate masturba cat vrea, si tot virgina va fi!
acum de la fratele google vine fraza urmatoare : "De multe ori, himenul este privit ca fiind dovada activitatii sexuale a unei femei, insa acest lucru nu este obligatoriu. Este posibil ca o tanara care nu a intretinut relatii sexuale sa aiba himenul rupt ca urmare a unor accidente din perioada copilariei, de asemenea, este posibil sa se fi nascut fara himen (cazuri rare). In aceeasi ordine de idei, un himen intact nu este o dovada ca tanara nu este activa din punct de vedere sexual iar aici este de mentionat prezenta himenului elastic."

| ShineMe a răspuns:

Daca stie sa se masturbeze inca este. Daca a fortat masturbarea mult si si-a rupt himenul nu mai e virgina. Oricum normal virginitatea se pierde dupa primul contact sexual cu penetrare...

| pepe a răspuns:

Este foarte probabil să nu mai fie.

| lacrimi a răspuns:

Nu neaparat.Are si o chestie mica numita ''clitoris'' care satisface in aceeasi masura sau mai mult decat orgasmul vaginal.

| Slavic a răspuns:

Prietena? sau prietenul? laughing

| ontyk a răspuns:

Daca isi introduce ceva in vagin s-ar putea sa numai fie...

| Cryzy a răspuns:

Nu-mi vine sa cred cat de multa lume a spus ca "daca isi va introduce degetul adanc in vagin nu va mai fi virgina". Prostii! Macar v-ati informat corect inainte sa raspundeti la intrebare? In primul rand himenul nu este adanc in vagin ci este deschizatura vaginului.Este ca o pielita subtire care se rupe la primul act sexual, sau daca o fata se dezvirgineaza cu un obiect destul de gros(ca de exemplu gros cat un castravete).

In legatura cu intrebarea ta: acum depinde cum, unde si cu ce se masturbeaza prietena ta. Daca isi stimuleaza clitorisul atunci n-ai de ce sa-ti faci probleme. Daca se masturbeaza cu un vibrator sau daca are sub 18 ani si nu are unul, cu un castrevete sau banana sau ce ii mai vine ei in cap atunci nu mai este virgina.

| liubuska a răspuns:

Poate da. da poate si nu! de ce no intrebi tu? variante sunt multe!

| liubuska a răspuns:

Poate da. da poate si nu! variante sunt multe! Depinde cu ce masturbeaza si kit de atink introduce degetselul sau alt ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a masturbat este inca virgina, deoarece masturbarea este o nevoie fiziologica!

| dyya_9216 a răspuns:

Atat timp cat nu a avut contact sexual cu un barbat e virgina!