| blablablaaha a întrebat:

Dau funda si multe voturi! Buna! Imi place un baiat care e in clasa cu mine ( il plac foarte mult) dar stiu ca si el place o fata care are acelasi nume ca al meu dar e de la alta scoala!
Ce sa fac ca sa ma placa plllllls spuneti-mi!

2 răspunsuri:
| kaylla a răspuns:

Nu cred ca exista o reteta a succesului in dragoste din punctul asta de vedere! Incearca sa fii tu insuti, sa ii fii prietena, confidenta si tot ce are nevoie si poate asa se va apropia de tine!

| AnkuEmil a răspuns:

Dar te-ai gandit ca faptul ca are acelasi nume ca tine nu e o coincidenta? poate ca si el este atras de tine dar esta prea timid ca sa zica.asa ca incearca sa iti atraga atentia spunand ca este cu o fata care acelasi nume ca tine. dar ai cautat savezi daca exista cu adevarat acea fata? de exemplu ar fi bine sa vb cu el sa o intrebi la ce scoala este fata asta.sau daca aveti facebook sa te uiti la prietenii lui sa vezi daca o are in lista. sau daca ti-e rusine sa vb direct cu el atunci roaga-ti un coleg/a cu care te intelegi bine sa vb cu el. daca afli scoala atunci e mult mai usor. poti sa intrii pe site-ul scolii respective sa vezi clasele. si daca iti arata elevii. daca aflii si numele de familie e mult mai bine. te descurci mai usor. sau te duci in fata scolii fetei si intrebi de fata aia in ce cls e. ex : "o stiti pe ioana din 7a?". daca fata nu exista cu siguranta e atras de tine. dar daca exista atunci tot trebuie sa o cauti (poate vb pe mess sau facebook) sa va imprieteniti si sa asculti ce ii place fetei. atunci iti vei da seama ce vede baiatul acela la ea. sau mai simplu. gasesti subiecte comune de discutat de ex :" ai facut tema la romana. atunci u spui ca ti s-a parut ff grea si a.s.m.d " si neaparat sa fii atenta ce ii plk lui si poti sa zici ca iti plk si tie chiar daca nu e adevarat smug succes