| WeAreSmart a întrebat:

De ce cand ma gandesc la fata pe care o iubesc am o senzatie de sufocare si presiune in piept? cum se explica asta din punct de vedere biologic? happy cam ciudata intrebarea dar chiar ma intereseaza big grin

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Prietene ai grija ca nu e de glumit, posibil sa ai ceva tulburari la nivel pulmonar sau circulator, suferi cumva de tahicardie? du-te la medic

| Lawliet14 a răspuns:

Tequila se scrie cu un singur "l" deci.

| WeAreSmart explică (pentru Lawliet14):

Ma faci betiv sau ce? se scrie cu doi de "l" big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu patesc asa cand iubitul meu ma raneste...

| AlexDFY a răspuns:

Meh, e normal, iar din punct de vedere biologic nu cred ca exista neaparat o explicatie exacta si logica, tine mai mult de mental.

| Miladincaa a răspuns:

O explicatie strict din punct de vedere biologic nu as sti sa iti dau, dar din cate stim creierul controleaza majoritatea functiilor organismului, cu alte cuvinte de acolo pleaca totul.Totusi incearca sa nu te mai gandesti de unde vine senzatia si ce e cu ea. Incearca sa te bucuri pur si simplu de tot ce simti atunci cand apare.

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Ce mai contează din moment ce e așa plăcută? Vezi ca o simți si cand va certați...tot acolo in piept...