| DaianaAndreea a întrebat:

uita-ti am o problema si eu. am prieten de 9 luni si de ceva timp a reaparut una din fostele lui iubite. Din cauza ca sunt gelosi ne tot certam si am ajuns intr-o faza mai dificila. Acea domnisoara incerca acum sa se apropie de el. Trebuie sa mentionez ca ea are 19 ani iar prietenul meu 16, insa e foarte frumoasa si de altfel a fost si "prima fata din viata lui". De doua zile ne intelegem mai bine si incercam sa rezolvam totul insa azi i-am intrat pe id si am surprins o conversatie cu ea. Ea ii zicea ca il iubeste, ca ii e drag si ca ii place ca de ceva timp fratele ei se intelege cu el. simt ca il pierd.E foarte frumoasa si si mai mare si datorita faptului ca ies mereu, mi-e teama sa nu o puna in locul meu. ce ziceti sa fac?! nu ma mai pot concentra, am teze si nu pot retine nimic din cauza asta insa as vrea sa ne si intelegem. un sfat?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Crin51 a răspuns:

Eu zic sa nu mai incerci aiurea, pe baza geloziei sa pui stalpi de consolidare relatiei.
Uite ce zic eu... Asta e un test pentru relatia voastra, daca tine intr-adevar la tine si vede diferentele (nu alea de frumuseţă, ci alea care cu adevarat conteaza), nu o va alege pe ea, ci va vedea cine ii poarta toate grijile si cine ii face fiecare zi o zi insorita.
ASa ca... uite ce zic eu, asteapta, iar daca te va lasa balta, inseamna ca e un fraier(cu scuzele de rigoare), nu te pretuieste si te poate trada oricand pe una "foarte frumoasa".
Eu vad in tine o fata sincera si iubitoare, nu are rost sa suferi, daca te lasa sa stii ca nu e ceva rau, e doar un nou inceput spre ceva mai bun.
happy

Crin!

| DaianaAndreea explică (pentru Crin51):

Hei, multuumesc frumos pentru vorbele spuse. Problema e ca il iubesc foarte mult si zilele astea cat timp eram intr-o pauza imi mergea tot prost din cauza ca nu eram atenta, nu ma concentram la scoala, nu realizam ce fac, eram suparata. nu stiu ce sa fac. mi-e teama sa nu se termine tot din cauza ei. iti dai seama ca datorita faptului ca a fost prima fata din viata lui, am un dezavantaj. nu stiu ce sa fac. imi zice ca ma iubeste si imi zicea si cand eram "despartiti". Multumesc inca o data!puppy dog eyes

| Crin51 a răspuns (pentru DaianaAndreea):

Daca ai mai putin de 19 ani, ai si tu un avanaj :*
Eu zic ca nu are rost sa tulburi apele degeaba. Daca el e asa cum zici tu, cred ca iti pui inutil problema, adica problema e doar la tine. Bucura-te de viata, si fii tu insuti, fara suparari si te rog sa nu mai fii necajita.
Pana la proba contrarie nu iti mai fa griji!

Crin

3 răspunsuri:
| DaianaAndreea explică:

Suntem * scuzee