| DAAAAAAAAAA a întrebat:

De ce ma evita un baiat si totusi se uita pe furis la mine?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atat poate.

| Danysan a răspuns:

Te place dar nu are tupeu sa iti spuna ca ii place de tine.Incearca sa vb tu cu el.Fa-l sa prinda Curaj si sa vezi atunci ca iti va spune ceea ce simte. Baietii care privesc o fata mai atent e clar ca o plac.

| CorinaReg19 a răspuns (pentru Danysan):

Sa il faca sa isi prinda curaj? cum? nu cred ca reuseste. un baiat timid, este timid pana... nu stiu pana moare laughing)

| CorinaReg19 a răspuns (pentru Danysan):

Intr adevar e timid si te place. dar ce poti sa faci este sa te dai pe langa el sa petreceti putin timp impreuna, nu stiu la scoala sau afara, tu stii unde pentru ca nu ai dat multe detalii, dupa care daca si tie iti place de el, fa tu primul pas. spune i ca e simpatic si lasa conversatia sa curga happy

| Danysan a răspuns (pentru CorinaReg19):

Eu spun ca toti facem asa pentru ca ne e frica de un refuz. daca treci de asta deja totu e rezolvat:Eu gandesc asa :Ok ce poate sa se intample tongueoate sa zambeasca pentru compliment, sa reactioneze urat sau se fie de gasca.Si un refuz e oki pentru ca nu te tine in suspans atat.Depinde in ce fel o face. Sunt fete care te refuza atat de subtil incat poti ramane cu ele prieten si sa fiti cei mai buni prieteni pentru ca pana la urma nu o poti obliga sa iti fie iubita daca ea nu te vede asa, e logic.Depinde de cat esti de isteata ca si fata si cat te duce capsoru.in opinia mea alea care fac ca toate alea sunt prea increzute.E simplu sa spui :Sti, nu esti genu meu, fara suparare, putem totusi sa fim prieteni daca vrei.E cea mai buna solutie si e un fel si de back up.Ca e o faza :Un baiat care azi nu ti se pare ca te atrage, poate pe viitor sa iti sara in ochi cu ceva.Asa ca lasa-ti loc de buna ziua atat ca fata dar si ca baiat.

| Francu_Miandru_1990 a răspuns:

De rusinehappy incerca sa te apropi tu de el si sa comuni dar fi atenta nu il speria