| curcubela a întrebat:

De ce majoritatea fetelor se simt mai atrase de asa-numitii "baieti rai" iar pe aceia care le fac pe plac din prima si se poarta super frumos cu ele ii considera "de treaba" si atat? Mi s-a intamplat si mie si am vazut o gramada de fete care desi ar fi putut alege un baiat care le-ar fi oferit 99% siguranta in relatie, si-au indreptat atentia spre cel mai "neimblanzit" si de la care nu sti la ce sa te astepti. Ma enerveaza ca suntem asa cand lucrurile ar putea fi mult mai simplesad.

Răspuns Câştigător
| ZapPy a răspuns:

Ooo asta e clasica. Raspunsul e cat se poate de simplu. Fetele cauta baieti gen "bad boy" pentru ca ei is imprevizibili, directi, o provocare. Nice guys? Well, aia nu prea reusesc mai nimic prin firea lor. Le ofera fetelor totul pe tava, se vand practic. Uite o comparatie sa intelegi lucrurile. Sa zicem ca fetele sunt vanatorii. Baietii buni is acei pudeli, da sunt dragalasi dar nici un vanator care se respecta nu ar vrea ca trofeu un pudel, ci ar vrea un tigru, un urs, care sunt reprezentati de bad-boys. Intelegi? E psihologic.In cazul meu, interesu pentru o fata ii aproape 0 cand mi se ofera pe tava. Idem la voi.

As putea scrie 10 pagini despre subiectu asta dar n-are rost mai mult.Asa stau lucrurile si nu or sa se schimbe niciodata. Uite un clip dragut despre tema asta : http://www.youtube.com/watch?v=Y6BF8DPtQNw

ZapPy

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Si cand baietii raise duc la alte fete pentru ca asta le e caracterul ...la cine apeleaza fetele? cand sunt ranite, sigure si dezamagite? la baiatul de treaba care le asculta si le iubeste.

| lyrics a răspuns:

Pff. e destul de logic
vor sa'l cucereasca pe ala "neimblanzit". sa se simta ele bine
ii aleg pe cei rai poate pentru ca cred ca sunt mai interesantsi, si pot aduce mai multa aventura si adrenalina in viata lor.
sincer, imi doream si eu un baiat rau.
apoi, am vrut un baiat rau, dar sa se schimbe pentru mine.
acum, vreau un baiat cumintelaughing

| bOse a răspuns:

Masculul alpha.

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Exact asta cred si eu!

| CHINEZU097 a răspuns:

Hay sa stii ca nu e o regula la mine a fost altfel pe fata pe care o plac si ma place i-am facut pe plac de la inceput m-a respins de mai multe ori da acum ea m-a intrebat daco mai plac si i-am spus ca ``da`` dar eu de obicei eram tipu ram imi plac chestiile scarboase(randaci sange morti etc) dar ea tot m-a placut

| CHINEZU097 a răspuns:

Si ca sa-ti raspund la intrebare, fetelor la plac tipi rai pentru ca n le acorda atentie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am patit lucrul asta de vreo 3 ori(vreo 3 baieti ma iubeau sincer faceau orice pentru mine) si eu nu sunt fata care vrea sa se dea mare ca prietenul ei e smecher sau ceva de genu dar pur si simplu nu ma simteam atrasa de ei desi erau cei mai buni prieteni(desi cateodata nu ii suportam) poate mi s-au oferit pe tava si nu a mai trebuit sa lupt pentru ei sau ceva de genu.Nu simteam nimic pentru ei DAR pot spune ca mi-au placut 2 baieti si nu stiu ce s-a intamplat dar eu am suferit cand i-am pierdut. Daca as putea sa ma intorc in timp tot asa as face. Daca nu simt ceva pentru un baiat nu pot sa fiu cu el deoarece eu sunt de parere ca mai bine traieti momentul ala de fericire imensa decat sa fii cu un baiat care incearca sa te faca fericita si te iubeste dar u nu vrei ceva cu el.Cand esti cu el sa te fortezi sa zambesti sau sa-l saruti.MAI BINE TRAIESTE MOMENTUL IN CARE ESTI CU BAIATUL DORIT (chiar daca o sa suferi dupa) DECAT SA FI CU UN BAIAT CU CARE AI DORI DOAR O RELATIE DE PRIETENIE( pentru ca niciodata nu o sa fii fericita si mereu o sa te gandesti la baiatul rau pentru care nici macar nu ai luptat. Spun din proprie experientza ca nu o sa ajungi sa-l iubesti pe acel baiat doar o sa-l faci mai mult sa sufere) ASA CA TREIESTE MOMENTUL INDIFERENT CAT DE SCURT AR FI!

| dreamyGirl_2356 a răspuns:

...pentru majoritatea fetelor vor sa iasa in evidenta.cu un baiat "rau" sau "smecher". poti face asta.ca toata lumea ii in jurul la persoana aia si atunci si fata ii bagata in seama.cu un baiat de treaba in schimb, caruia nu ii place sa se de-a in spectacol.lucrurile sunt mai altfel.si cand fetele se satura de spectacole si vad ca baietii aceia "rai" nu le respecta pe cum merita.tot la cei de treaba se intorc. dar asta depinde de foecare persoana in parte!