| PapusikTha a întrebat:

De ce naiba oamenii se indragostesc de persoana nepotrivita si mereu ajung sa sufere? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Niicole a răspuns:

Ehh..sti cum se zice ''diavolul vine la tine deghizat in tot ceea ce ti-ai dorit.''

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună intrebare, dar oare chiar se indrăgostesc? Sau sunt pasiuni trecătoare precum răceala sau gripa.

| RAY a răspuns:

Parerea mea e ca nu exista iubire,sentimente,sunt doar interese atat, suferim pentru ca credem in ee ne cream o obosesie, atasamanent de acele interese, numesteo iubire, ipocrizie e acelasi lucru

Răspuns utilizator avertizat
| Miladincaa a răspuns:

Din punctul meu de vedere oamenii se indragostesc de persoanele nepotrivite tocmai pentru ca sunt nepotrivite. fetele bune sunt atrase de baietii rai pentru ca vor sa ii faca buni, dar pana la urma ajung sa tina la ei, dar nu de putine ori baietii rai au rupt inimi
baietii buni se indragostesc de fetele rele pentru ca ofera ceva mai neobisnuit, mai iesit din comun si care totodata atrage, dar fetele rele se plictisesc repede si aproape mereu se termina prost.
in ambele cazuri partea negativa are mai multa experienta si ii e mai usor sa manipuleze persoane care nu au dezvoltata capacitatea " duplicitara".
cat despre suferinta... e inevitabila aparitia ei. sti cum se spune " nu iese foc fara fum"

| HeadShoot32 a răspuns:

Pentru ca se lasa condusi doar de inima, nu gandesc la caracterul persoanei, cum este si ce s-ar putea intampla

| dinumariiia9ir a răspuns:

Consider ca unele persoane se indragostesc doar de aspectul fizic si nu cunosc adevaratul caracter al persoanei respective.Probabil nu au nimic in comun.stii cum se zice : daca nu suferi nu inveti sa iubesti

| Mario251982 a răspuns:

De prosti fiindca punem suflet prea repede si nu ne dam seama decat cand este prea tarziu si ajungem tot noi sa suferim si sa stam nopti nedormite sa plangem si asa mai departe