| Sadop a întrebat:

De ce se cred unii bărbați îndreptățiți să-și înșele femeia de lângă ei și să o trateze cu inferioritate?

19 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca este dreptul nostru, al speciei umane fie barbat fie femeie, acesta/aceasta ARE DREPTUL la diversitate si cunoastere si INFIDELITATE. Infidelitatea din pacate este tratat cu multa asprime in tara noastra. omul NU este proiectat sa fie monogam, marii genii in antropologie afirma ca omul NU este monogam tiparul genetic homosapiens este tiparul cunoasterii curiozitatii diversitatii OMUL NU TREBUIE SA STAGNEZE el trebuie sa evolueze pentru evolutie este nevoie de o diversitate acerba. din cauza perceptiei incuiate a poporului roman asupra monogamiei rezulta divorturi, violente domestice copii traumatizati din cauza tiparului bolnav impus de societatea bolnava

| UnBroken2016 a răspuns:

De mitocani ce sunt. Daaar, nu sunt prost sa spun ceva ca "In primul rand daca tu ai avea o educatie buna nu ai da niciodata intr o femeie" cum am vazut mai sus. Din pacate sunt genul de om care nu ar da intr-o femeie chiar daca si-o merita, la cum sunt imi e frica ca o bag in spital dar e stupid sa spui asa ceva. Te inseala, iti da foc la casa, ii se pune pata si cere divort si iti ia copiii si casa, oare chiar nu merita o palma? Doar o femeie poate spune prostia asta, e clar.

| Dorotheea21 a răspuns:

Au! laughing
Barbatii pe care i-ai adus in intrebare trateaza femeia cu SUPERIORITATE, nu cu "inferioritate". rolling on the floor

| Sadop explică (pentru Dorotheea21):

Da, am gândit ceva și am scris altceva. Îmi cer scuze.Mă gândeam că acei bărbați consideră femeile inferioare lor. însă m-am exprimat greșit din neatenție.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Sadop):

Nu-i nimic. happy
Raspunsul meu este ca din lipsa de educatie sau dintr-o anumita "educatie", barbatii se poarta asa cum ai spus tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca femeia merita sa fie tratata asa.

| Sadop explică (pentru anonim_4396):

Cum ai ajuns la concluzia asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sadop):

Cu creierul.

| UzOm a răspuns:

Fiindcă femeile sunt proaste pe plan emoțional. Preferă să meargă cu un țăran care nu face nimic pentru ele, decât cu un boem, care le "venerează" și le iubește până la cer și înapoi. Ele în adâncul lor preferă să-l facă pe țăran, un boem, dar de cele mai multe ori eșuează, fiindcă țăranul doar profită de pe ea fără să-l intereseze puțin de sentimentele femeii. Mai pe scurt, ele vor provocări, nu ceva moca care nu prezintă nici-o provocare.

| deea3507 a răspuns:

Pentru ca nu gandesc

Răspuns utilizator avertizat
| Axde a răspuns:

Sadop, nu stiu daca esti fata sau baiat dar imi place cum gandesti, se vede ca nu ai mintea inapoiata.
Desi sexele au drepturi egale, nu inseamna ca forta noastra fizica si rezistenta la durere este egala. Este o prostie sa spui ca femeia merita bataie pentru nu stiu ce ti-a facut.
Ai posibilitatea sa pleci, deoarece nu te tine nimeni legat, doar esti barbat si iti poti reface viata, iti poti construi alta casa si iti poti face alti copii.