| anonim_4396 a întrebat:

De ce uita ffffffff repede barbatii, de ce dispar fffffff repede sentimentele pe care ti le-a jurat ca ar fi adevarate, cu toata naturaletea pe care o are o femeie?

Răspuns Câştigător
| Elena0210 a răspuns:

Sa nu crezi nici o data in juramintele pe care ti le fac baietii! important e sa le dai impresia ca crezi ce iti spun da u sa ramai la ideeile tale! ca sa isi atinga scopul iti jura si luna si stelele dar dupa ce obtin ce voi ei (sex sau alt cv) nu mai sunt atat de interesati de tine.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Barbatii uita la fel de repede ca femeile cand iubirea nu e adevarata. Ce daca a jurat ca e adevarata, in momentul acela mintea si se mintea. Si pana la urma, de ce sa jure? Mie sotul meu nu mi-a jurat niciodata ca ma iubeste, desi iubirea lui chiar e adevarata. Lucrurile importante le-a jurat in biserica: ca o sa ma respecte, ca o sa ma protejeze, ca vom fi o familie.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Hey Junior, ai omis amanuntelul ca si ele, nu o data, isi schimba "naturaletea", mama, mama...si deci, pe cale de consecinta, se intampla si chestii de`stea!

| psiholoaga a răspuns:

E o diferenta intre a-ti spune ce simte si a-ti spune ce vrei sa auzi. Dupa cum este o diferenta si intre ce asteapta celalalt de la o relatie si ce iti imaginezi tu ca asteapta. Comunicarea este esentiala. Si nu ma refer la comunicare de genul "iti jur ca te voi iubi vesnic". Vesnic nu exista, mai putine asteptari inseamna mai putine dezamagiri.

assiris
| assiris a răspuns:

Un barbat tinteste la o femeie sa faca sex. Cu cit lupta mai putin pentru asta, cu cit ajunge mai repede sa-si satisfaca placerea de a o avea, cu atit mai putin o pretuieste. Asta nu stiu fetele care odata ce cuceresc un baiat, primul lucru pe care il fac ii sar in pat in credinta ca il dau gata dar el, deja este cu ochii spre altceva, cu credinta ca are un succes extraordinar si ca trebuie exploatat. Pentru el naturaletea nu face doi bani atunci cind inca nu doreste o relatie stabila.

Bula
| Bula a răspuns:

Barbatii, de multe ori, sunt de tip "vanator": vaneaza "rofee", adica femei. La vanatoare se molosesc momeli, capcane, etc, exact ca si la o cucerire de femei.

| nicky a răspuns:

Pentru ca in general sunt mai puternici cam in toate privintele ca noi femeile, asa fiindu-le mai usor sa uite, sa dispara, etc si pentru ca asa sunt unii.

| N538961518 a răspuns:

Depinde de tip aici...si ce a investit in relatie... daca ti-a facut capu mare doar sa te intinda pe spate...iti dai seama cat de repede poate uita... dar daca ar fi niste sentimente investite pe bune din partea lui...nu cred ca ar uita si nu ar disparea nimic.

| clawdya a răspuns:

Parerea mea este ca atunci cand exista dragoste adevarata nu poate uita niciodata, sentimentele nu dispar niciodata insa este posibil ca din anumite motive sa fie ''obligati'' sa faca asta.Atunci cand, insa nu exista sentimente adevarate unui barbat ai este fff usor sa spuna ce ai debiteaza mintea si chiar sa jure ca te iubeste etc etc. exista fff multe tipuri de barbati(sinceri, iubitori, inselatori,...), si trebuie sa stii ca majoritatea vor doar sex, dupa ce au obtinut ce si-au propus mai mentin relatia o perioada apoi se plictisesc si gata:out.important este ca tu ca femeie(care este o parte fff importanta)sa stii sa treci cu usurinta fara ca durerea sa te doboare, trebuie sa le demonstram barbatilor ca suntem mai puternice ca ei si ca ''nu murim''daca neau parasit.asa ca fi tare si nu lasa durerea sa puna stapanire pe tinewinking

| davvid a răspuns:

Pentru ca in momentul in care ti le-a jurat nici macar el nu credea ce zice.Pentru ca a "jurat stramb" doar pentru a-si atinge un anume obiectiv.