| LOV3_2068 a întrebat:

De ce unii zic ca intr-o relatie este importat sexul?
Credeti ca o relatie fara sex ar dura mult timp? Funda celui mai bun raspuns si restul voturi! kiss

Răspuns Câştigător
| x3CuteGirl a răspuns:

Uite sa iti spon ceva am avut un iubit care era cu 2 ani jum mai mare decat mine nu e mare lucru 2 ani jum si dupa o saptamana din relatie el mi-a cerut sa facem sex eu i-am spos "daca la tine intr-o relatie conteaza doar sexul mai bine las-o balta"iar el mia spo pai eu vreau sa o facem pentru ca eu te iubesc si daca m-as duce la alta ar insemna ca te insel (sa deca sa o F***) si nu tiar conv i-am spos ca nu sunt pregatita pentru asa ceva si nu prea vreau sa o fac deoarece sunt virgina si ai vrea sa mi stam putin timp impreuna sa vad cum ne intelegem daca as putea sa am incredere in tine sa vad daca ma iubeti cu adevarat asa cum spoi si apoi mai vedem! parerea mea este ca nu este neaparat necesar sexul intr-o relatie se poate avea o relatie lunga si frumoasa si fara sex depinde si de partenerul pe care il ai daca te iubeste cu adevarat va astepta pana cand vei fi pregatita sa faci acest pas!

18 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Poate au şi ei dreptate în felul lor, însă după părerea mea, nu este întotdeauna necesar. Pentru mine personal, o relaţie înseamnă să ai pe cineva alături de tine, cineva căruia îi pasă cu adevărat de tine şi cu care poţi să te simţi bine, ştiind că este acolo în orice situaţie.
Nu pot implica direct relaţiile sexuale. În mod sigur, la o anumită vârstă vor interveni şi ele, însă nu sunt de părere că fără ele, o relaţie nu-şi are rostul.

| IloveME a răspuns:

Da! intr-o relatzie sexul este printre cele mai importante!
daca baiatul te iubeste si te respacta te poate astepta pana vei fi pregatita s-o faci cu el!

| ascovit a răspuns:

Http://www.unica.ro/......-9533.html

Referitor la intrebarea ta, este posibil, daca partenerii tin unu' la altu, saui mai ales daca unul dintre ei este virgin/a sau amandoi. Oricum depinde si de persoana:-j.

| katy a răspuns:

Daca ambii sunt virgini ar dura sau daca numai unul e virgin si celalalt e dispus sa astepte,insa un barbat ce si-a inceput viata sexuala, nu ii vine usor sa astepte prea mult.iar sexul e important intr-o relatie de durata deja se pune problema de dragoste adica implica si sentimente. daca nu ai avut nici un act sexual pana acum, ai sa simti si tu ce inseamna cu adevarat si de ce e important

| Narfundo a răspuns:

Dupa varsta de 20 de ani sexul chiar devine important.Te defineste.O relatie fara sexthinking doar sa va iubiti ca nebunii si sa fiti adolescenti.Altfel nu se poate

| oLeNNNao a răspuns:

E adevarat sexul da un impuls relatie pe o durata mai lunga. Dar nu de cele mai multe ori :]. Depinde daca el te iubeste si te respecta si m'ai ales daca esti virgina o sa te astepte fara sa faca presiuni asupra ta pana cand vei fi tu pregatita :]. Dar si daca nu o faceti nu e mare lucru :]. Sunt unii care stau si 3 anii si nu au facut-o si totusi se iubesc :]. Nu conteaza atat d mult daca exista iubire adevarata :* >big grin

| cosminnnellu a răspuns:

Salut pai sex se face doar cand ai incredere in persoana respectiva si este iubire in relatie si acum sa iti raspund la intrebare,unii zic ca sexul e important intr-o relatie pentru ca intr-o relatie sunt mai multe trepte,il cunosti,ti la el,il iubesti si nu te poti opri aici trebuie sa mergi mai departe, nu poti sta la o treapta extrem de mult ca te plictisesti pana la urma, trebuie sa treci mai departe la urmarotul pas sa faci sex dupa aia urmeaza casatoria si copii etc etc si sa stii ca sexul ajuta relatia foarte mult

| rony a răspuns:

In general sexul intretine relatia dar asta nu inseamna ca nu se poate si fara sex.

| mykydutza001 a răspuns:

Eu sunt de parere ca sexul nu e foarte important intr-o relatie...consider ca sunt lucruri mult mai importante decat astahappylucruri marunte dar care fac de 10 ori mai mult decat asta...

| AliceB a răspuns:

Sa fim realisti. fara sex, dureaza doar daca sunt la o varsta frageda, inca.Pentru ca, asa cum s-a zis mai jos, e un element care consolideaza relatia.si daca e facut de persoane care au senitmente reciproce, e si mai bine tongue

| Smile_5509 a răspuns:

Depinde de parteneri. Daca te iubeste va astepta pana vei fi pregatita.Si poate fi o iubire la fel de frumoasa si fara sex.Asta e parerea mea.^^

| alexandru17 a răspuns:

Parerea mea ca sexul face parte dintr-o relatie. In plus ai grija... Sexul este o chesti Dragostea alta. Sexul este din placere, iar dragostea din iubire

| luptatoru a răspuns:

Pentru orice detaliu si orice ajutor si explicatie in domeniul dragoste si sex va pot ajuta uitati id-ul ass_sergiu

| anda_9874 a răspuns:

Parerea mea este ca sexul consolideaza relatia. Se poate si fara el, dar e mai frumos cuwinking

| whiterose_5684 a răspuns:

Pai depinde de persoana, daca intr-o relatie persoanele respective se iubesc si se respecta reciproc ar putea sta si toata viata fara sex, si daca sr veni vorba de relatii intime intre cei ce se iubesc nu cred ca ar fi vorba despre a face sex ci despre a face dragoste si sunt doua lucruri total diferite.big grin

| Ellena_7672 a răspuns:

Depinde de partener. Toti sunt diferiti. Unii vor sex dupa o saptamana sau chiar mai putin sh altora nu le trebuie neaparat ca sa fie fericiti cu persoana iubita.Eu zic ca ar putea dura mult timp o relatie. Chiar foarte mult. Dar ti-am zis. depinde de persoana. happy

| YaKoyuKuTava a răspuns:

Nu

| Senzation_6909 a răspuns:

O relatie se bazeaza si pe sex, dar daca esti mai mica si te-ai indragostit pentru prima oara, a doua etc. si esti adolescenta pana in 16 ani, relatiile o sa dureze si fara doar daca sunteti sincer, vorbiti orice, stati mult timp impreuna si sunteti cu adevarat indragostiti. O relatie ce se bazeaza pe sex, este de asemenea una buna, o echilibreaza pe parcursul luniilor, aniilor si chiar la o posibila casatorie. Insa a face sex se poate intampla la orice varsta. Sper ca ti-a fost de ajutor. happy