| RobertG101 a întrebat:

De obicei nu frecventez aceasta categorie, dar vreau sa fac un mic sondaj de curiozitate. Cati dintre voi va pastrati fecioria pana la casatorie? Eu am admiratie si mai mare pentru cei ce raman impreuna de la prima casatorie.

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i aia?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

"Irony is wasted on the stupid" - Oscar Wilde

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa astepti o nunta si cand esti cu persoana aia in pat sa-ti dai seama ca nu sunteti compatibili e cea mai naspa chestie. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Nu exista " se " in fata lui "merita" deci nu are rost sa citesc porcaria aia.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Mi-a corectat TPU raspunsul, l-am modificat si o sa se actualizeze in curand.
Nu e problema mea ce faci tu sau ce nu faci. Eu nu cred nici in casatorie si nici in asteptarea asta pana in ziua nuntii. Poate ca ala sau aia nu te satisface chiar daca sunteti pe aceeasi lungime de unda si sentimentele voastre sunt pure.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista cateva adevaruri irefutabile si invataturi care iti vor folosi extrem de mult pe viitor. De exemplu, nu stiu daca esti constienta de asta, dar punctul 5 specifica clar "Împlineşti voia lui Dumnezeu cu privire la relaţii sexuale". Si cine nu vrea sa-l multumeasca pe Dumnezeu? Ateu, musulman, budist sau homalau, indiferent in ce crezi sau ce esti, Dumnezeu trebuie multumit. Asa zice baba respectiva!

Si sa nu trecem cu privirea punctul "6. Eviţi pericole precum, boli venerice, SIDA.". Toata lumea stie ca verigheta vindeca instantaneu orice boala venerica, nu ai cum sa iei HIV daca iti pastrezi puritatea pana la casatorie! Bine, mai iei cate o hepatita de la prietenii cu care mai fierbi cate o biluta de heroina, dar HIV!? Niciodata!

"7. Exemplu bun pentru copii tăi" - pe care nici nu stii daca poti sa-i faci si nici cum sa-i faci... Si nici daca te vei hotari sa-i ai. Dar daca ii vei avea, copiii tai nu vor fi preocupati daca au ce sa manance, cu ce sa se imbrace sau ce fel de mijloace le vei oferi pentru a reusi in viata. Preocuparea lor principala va fi de cate ori si-au tras-o mami si tati inainte de casatorie si atunci cand vor afla ca au facut-o fara verigheta, vor fugi de acasa si vor ajunge dealeri de bebelusi prin Rusia. De dragul copiilor, nu mai faceti sex! Serios! Pentru copilasi!

Si daca crezi ca aceste puncte nu sunt suficiente o sa te rog sa te concentrezi pe "3.Nu vei cădea în plasa femeii străine/stricate." care spune clar ca daca nu faci sex inainte de casatorie... Ok, asta nu prea are sens, se refera la oameni care si-au pierdut averea pentru ca au stat cu femei usoare. Atentie, nu si-au pierdut averea pentru ca au fost niste sclavi jucati pe degete de niste penale, ci pentru ca nu s-au casatorit cu ele inainte. Sau ceva de genul... Probabil batrana care a scris porcariile astea era putin beata cand a ajuns la punctul 3 si a uitat despre ce era vorba in poveste.

Rar mi-a fost dat sa citesc dejectii mai jignitoare la adresa inteligentei umane... Iar tu nu mai fi putoare si citeste ce iti trimite omul asta pentru ca pe mine ma dor buricele degetelor si te consider direct vinovata! SE MERITA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o sa imi bata vecinii la usa sa ma intrebe de ce am o criza de ras o sa le arat si lor raspunsul tau. rolling on the floor) Tu vrei sa ma omori prin deshidratare, plang in ultimul hal! rolling on the floor) Pai daca SE MERITA nu mai sunt vinovata.batting eyelashes Iti multumesc ca ti-ai uzat tastatura pentru mine, eh si degetele.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

3. Noi vorbeam de sexul inainte de casatorie, nu de tipul de partenera. O femeie stricata, cum ii spui tu si baba aia nebuna, poate sa nu faca sex cu tine pana la casatorie. Si cea mai "stricata" femeie poate sa nu faca sex cu tine pana la casatorie, ce spune batrana aia acolo, e o prostie, numai tu si ea credeti ca are logica. Daca o femeie e "stricata" ea poate tine asta secret iar tu sa o afli doar cand va fi prea tarziu. Lipsa sexului inainte de casatorie nu-ti garanteaza o casnicie trainica sau un partener deosebit. Lipsa sexului inainte de casatorie iti garanteaza doar lipsa sexului inainte de casatorie.

5. Baba spune clar "Împlineşti voia lui Dumnezeu cu privire la relaţii sexuale. "Casătoria să fie ţinută în toată cinstea, şi patul să fie nespurcat, căci Dumnezeu va judeca pe cuvari şi pe preacurvari"(Evrei 13:4).". Degeaba ma iei tu acum cu moralitate, asta nu e lectie de filozofie, nu interpretam ce zice baba ca nu e Lucefarul poeziei romanesti, e o credincioasa redusa intelectual care se adreseaza altor redusi intelectual, ca tine. Daca vrei sa interpretam si sa filozofam atunci putem discuta despre moralitatea pe care o aduci in discutie si sa dezbatem despre cum vrei tu sa ma aliniez eu moralitatii tale. Principiile mele morale, de exemplu, imi spun sa le spun prostilor ca sunt prosti. Poate principiile tale iti dicteaza sa te inchini cand treci pe langa biserici. Cand vorbim despre moralitate nu ne referim la aceleasi lucruri asa ca nu imi poti spune sa fac ce e moral.

5. HIV, sau orice BTS, le poti contacta si dupa casatorie. Nici macar nu trebuie neaparat sa faci sex ca sa se intample asta. Si oricum, il poti lua de la partener. Abtinerea de la sex pana la casatorie nu garanteaza faptul ca nu vei fi inselat dupa casatorie, haide sa nu mai fim prosti.

7. Sa nu vorbim despre deviatii. Tu crezi ca exista un batran in cer care te iubeste dar te trimite sa arzi in iad pentru eternitate. Daca am vorbi despre deviatii, tu esti la ani lumina in fata mea. Cu raspunsul asta m-ai surprins, adica nu aveam nici o indoiala in ce te priveste dar tot ai reusit sa ma surprinzi. In general, un cuplu sanatos procreaza atatia copii cat le dicteaza bunul simt, nu bugetul, pentru ca oamenii nu sunt masini de facut copii, cunosc iindivizi foarte bogati care au doar un copil sau niciunul. Si cum adica daca nu sunt casatorit nu am de unde sa stiu, tu crezi ca eu locuiesc intr-un copac, cu o Biblie in mana, ca tine? Eu dispun de inteligenta, nu e necesar sa citesc intr-o carte ce e voie si ce nu e voie sa fac si nici nu e nevoie sa ma casatoresc ca sa stiu ce as face daca m-as regasi intr-o astfel de situatie. Bunicii tai puteau sa creasca si 100 de copii, ce nici tu si nici bunicii tai nu ati inteles e ca scopul vietii nu e sa nu mori de foame! Daca asta e argumentul tau suprem pentru a face copii, sa nu aiba burta goala, atunci ar trebui sa fii castrat. Viata e evolutie, armonie si dezvoltare personala, nu un stomac plin. D-asta voi astia cu religia sunteti cu un secol in urma celorlalti, pentru mentalitatea cretina.

Imi place concluzia la care ai ajuns, mai ales ca esti si in masura sa judeci, avand in vedere mentalitatea si inteligenta ta. Un prost e ca un om in varful unui munte, ii vede mici pe toti, el pare mic tuturor. Tu ar fi trebuit sa ramai fecior toata viata...

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Perfect! Fiecare ar trebui sa fie liber sa aleaga ce doreste, lasa-i sa aleaga si fa si tu acelasi lucru la randul tau.

Vezi ca iar o faci. Poate ce numesti tu o viata traita in egoism, mandrie si iresponsabilitate sunt altceva si par asa doar din punctul tau de vedere. Din punctul tau de vedere, al unui om care priveste din exterior si este neinformat in privinta unei anumite situatii...

Răspuns utilizator avertizat
| UzOm a răspuns:

Eu probabil am să rămân fecior pentru totdeauna.