| David5Chirila a întrebat:

Decalotarea este același lucru cu ruperea atei la penis?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, ruperea aței e un accident nedorit. Decalotarea, exact invers - e o acțiune voluntară și e foarte plăcută.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mihai69):

Eu consider ca ruperea atei nu este un fenomen nedorit. Este un fenomen normal.
Uneori decalotarea poate sa nu fie voluntara si mai ales placuta.

| mihai69 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Serios?!? Cine naiba ar dori să-și „strice" puța?!? E drept, se întâmplă, dar marea majoritate a oamenilor mor cu frenul intact. Iar cei cărora li s-a secționat, au ulterior probleme. Și nu tocmai plăcute.
Ești sigur când spui că *NU* e ceva nedorit?!?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mihai69):

Da, sunt sigur. Dar cred ca interpretam diferit sintagma "ceva nedorit". Eu nu spuneam ca este ceva dorit, dar nici nedorit. Spun doar ca ruperea naturala a atei este ceva normal si nu este ceva rau. Ca multi barbati raman cu ea nerupta, sunt de acord. Si cauza principala este ca in prezent gauricile unde folosesc "palosul" sunt mai largi sau palosul este mai vanos construit, ca hrana contine multi "intaritori. laughing Glumesc.
Cat priveste ca este un lucru nedorit, te contrazic cei care scriu si pe acest site: multi baieti vor sa o aiba rupta ca se considera ca doar asa pot sa demonstreze ca nu mai sunt virgini. Asa inteleg ei ca scapa de virginitate.
In incheiere doresc sa arat ca eu sustin ca trebuie sa lasam frenul in pace: daca se rupe natural se rupe, daca nu, nu pe timpul unui act sexual.

| Emilian65 a răspuns:

Sunt doua lucruri diferite.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ruperea atei sreprezinta ruperea partiala a "venei" ce prinde preputul (pielea penisului care acopere capul) de cap, in partea penisului opusa corpului. Decalotarea este "dezgolirea" caului de preput, prin tragerea acestuia spre baza penisului. Se mai numeste si belirea penisului.

| florin8ake a răspuns:

Nu. Decalotarea e cand scoti capul la aer iar ruperea atei se produce in general dupa o partida de sex. Decalotarea o poti face singur oricand la orice ora, ii dai pielea jos de pe cap si gata.