| ingrid19 a întrebat:

Deci am avut pe 1 noiembrie un contact sexual neprotejat fara ejaculare foarte scurt, deoarece a fost prima data.(2 minute maxim). dupa asta am avut cateva zile niste secretii albe. pe 12, am avut niste scurgeri maronii iar pana pe 16 inclusiv(pana la amiaza) am avut o sangerare care parea a fi un ciclu menstrual, aceeasi culoare, cantitate mai putina dar destula cat sa absoarba un absorbant. Astazi pe 16 noiembrie, la amiaza am avut niste secretii maronii deschis iar acum, seara, dau spre roz. as putea fi insarcinata, sus doar o dereglare hormonala? Va rog!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poate fi o sarcina, odata ce a fost sex neprotejat in perioada fertila dupa cum vad.
Dereglare hormonala de ce ar fi?

Pacat ca ai riscat atata, pentru 2 minute de sex patetic.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca zici de secretii roz, atunci poate fi vorba de sangerarea de implantare, valabil si pentru cele maro, mai ales intre menstruatii.Dar aceste culori ale secretiillor mai pot insemna si alte afectiuni destul de uratele. Poti citi mai jos.

https://www.drmax.ro/......-de-alarma

https://www.medic.chat/......menstrual/

https://www.drmax.ro/......-recunosti

Cand trebuie sa iti vina menstruatia? Ai putea face pur si simplu un test de sarcina si afli direct.E recomandat sa-l faci la 10-14 zile dupa intarzierea menstruatiei pentru a primi un raspuns concludent. Data viitoare folositi protectie, ca sa nu mai ajungi in aceeasi situatie.

| ingrid19 explică (pentru dullcat):

Pai menstruatia normal trebuia sa imi vina pe 12-13, si cum am zis si mai sus, daca o fi fost menstruatie, m-a tinut pana pe 16(astazi) apoi niste secretii si atat. Eu una nu cred ca este vorba de vreo sarcina, ci de o dereglare. Am fost si foarte stresata zilele acestea

| dullcat a răspuns (pentru ingrid19):

Mna, cum consideri tu.Ti-am zis, poti afla direct, 100%, facand un test de sarcina.

Nu stiu daca am mai lasat acest link, il pun din nou, se mai informeaza lumea:
https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

| ziustin a răspuns:

Greu de zis. In primul rand trebuie sa compari sangerarea de acum cu sangerarea din timpul ciclului tau normal. Dar la ce ai spus tu, sunt sanse sa fie si implantarea daca nu ai avut minim o zi cu mai mult de un absorbant schimbat iar in celelalte dati era mai mult. Mai bine mai stai putin si faci test.