| anonim_4396 a întrebat:

Deci..anul trecut in august am avut o întrerupere de sarcina de atunci si pana acum vreo 3 luni am avut o menstruatie normala in aprilie mi-a venit pe 3 in mai pe 10 iar luna asta ma asteptam sa vina tot pe 10 dar nu a venit deloc iar pe 22-23-24 am avut contact neprotejat cu ejaculare inauntru cu speranta ca desi nu am avut ciclu menstrual luna asta o sa raman! Suntem in 30 si cm inca nu a aparut! Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate sa exista si posibilitatea de a fi insarcinata dar fara a se putea aprecia si in ce masura. Insa presupusa sarcina este pur si simplu doar ''ipotetica'', sarcina care in cazul in care exista, NU s-a format in urma ultimelor contacte sexuale intretinute dupa data de 22 Iunie. Testul de sarcina pe baza urinei pentru a avea rezultatul corect, va putea fi efectuat dupa data de 14 Iulie. Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Merg luni la un set de analize beta hcG ce zici e ok?

15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi lipsit de sens sa dai in mod inutil niste bani pentru a fi efectuata o analiza beta-hCG al carui rezultat sa fie doar in proportie de cca. 80% vadid, valabil, fiindca a fost efectuata cu 2-3 zile mai devreme de momentul optim de a fi efectuat. Pentru ca rezultatul testului de sarcina sa fie in mod sigur corect, adica in proportie de peste 98%, testarea trebuie sa fie efectuata numai dupa trecerea a minim 11-12 zile fata de ultimul contact sexual neprotejat. Astfel ca este indicat ca testarea sa fie facuta dupa data de 5-6 Iulie. Multa sanatate!

| alina2k18 a răspuns:

Adica din 10 mai nu ai mai avut menstruatie?
Cred ca e cazu de dus la doctor, deja vorbim de 20 zile intarziere.
Posibil sa fi si gravidutawinking

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Eu înțeleg dar nu am facut sex din aprilie pana luna asta pe 22-23-24 asa cum am specificat si sus pentru ca sotul meu este plecat.happy

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Plecat" rolling on the floor

| Elena9328 a răspuns:

Sa mai aștepți.
Ai luat vrei tratament ceva?

| anonim_4396 explică (pentru Elena9328):

Nu am luat nimic

| deadhoe a răspuns:

Ești în '99, nebuno.

| anonim_4396 explică (pentru deadhoe):

Nebunule/o si tu in 2000. daca am pus 99 asta nu înseamnă ca sunt nascuta in 99 nu te-ai gandit la asta? Si daca as avea asta ar insemna ca am 19 ani si avand in vedere ca sunt plodoaice care fac copii de la 15-16 ani nu ar trebui sa te consumi asa tare sa mi atragi atentia doar pentru am un username care contine "99" te am pupat

| deadhoe a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă pupi la pudeluș!

| anonim_4396 explică (pentru deadhoe):

Fata in fata nu cred ca ai mai avea tupeul asta de om jegos. Hai sictir da-te dreac'

| deadhoe a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, am tupeu cu oricine, pitipoanco

| anonim_4396 explică (pentru deadhoe):

Lumineaza-ne ziua si da-ti foc labarule.

| deadhoe a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt fata

| anonim_4396 explică (pentru deadhoe):

Cu atat mai bine