| AnNoONniImMuULl a întrebat:

Deci desi nu credeam sunt super aproape de nivelul de SIMP...
Sincer nu inteleg ce e gresit cu mine, imi dau seama pe ce drum prost am luat-o dar nu stiu, asa sunt eu, as vrea sa ma schimb sa atrag putin respect in general, nu neaparat in relatii. M-ar ajuta niste sfaturi de la voi, pe moment habar nu am de unde sa incep si sunt destul de descurajatlaughing

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le dai cu jet(de tot) la persoanele care simți că nu te respecta, cu cat te compromiți într-o situație de genul(doar pentru a nu rămâne singur sau a nu avea o companie)cu atât o să-ți fie mai greu să ieși din ea.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai prea puține informații pentru a primi niste sfaturi. Eu nu înțeleg nimic, din ce cauza te crezi "simp"?

| AnNoONniImMuULl explică (pentru anonim_4396):

Salut! in general in relatiile mele cu oamenii incerc sa fiu de treaba si sa ajut pe fiecare daca imi spune ca se afla intr o situatie naspa. Nu doar ca nu primesc inapoi macar putin din ajutorul pe care il ofer, dar adesea chiar mi se zic si rautati, iar eu ma simt lipsit de respect. Ce am observat e ca faca esti un jeg si ti bagi picioarele in toata lumea, chiar daca aparent nimanui nu ii este placut, asa iti castigi respect.
sunt si eu destul de confuz, nu ma port ok ca sa obtin ceva, asa este firea mea si faza e ca ma simt naspalaughing

| AnNoONniImMuULl explică (pentru anonim_4396):

Asa e mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnNoONniImMuULl):

Le dai cu jet(de tot) la persoanele care simți că nu te respecta, cu cat te compromiți într-o situație de genul(doar pentru a nu rămâne singur sau a nu avea o companie)cu atât o să-ți fie mai greu să ieși din ea.