| anonim_4396 a întrebat:

Deci..Imi place de un baiat. La inceput el i-a placut de prietena mea. Din vara de anul trecut tot se uita la mine. Cand trec pe langa el.sau stam sa intram la 12 in scoala ( sunt de dupa.amiaza ). De luna trecuta nu mai face asta. sa va spun dc. pentru ca odata ma plimbam cu o prietena pe afara si pe ea o dureau picioarele si a spus sa stam undeva. si ea s-a pus fix pe banca de la scara din fata scari lui. eu atunci nu l.am vazut deloc si masina era in parcare.eu atunci i.am spus ca nu mai imi place de el si ca l.am uitat cu ajutorul altui baiat ( unu cu care vb ca sa.l uit dar nu pot ).( am facut asta doar pentru ca asa zisa prietena a mea spune la toti secretele mele desi ei nu o cred.si nu am vrut sa mai stie nici un secret de.al meu.si dupa ce am plecat m.am uitat la geamul lui si era deschis.de atunci la inceput primele 2 saptamana de atunci nu ma baga deloc in seama.acum se mai uita la mine din cand in cand ( stiu asta pentru ca ma uit la el fara ca el sa ma vada ), uneori cand mai trece pe langa mine se mai si impinde. uneori cred ca ma place, alte ori ca nu ma place, iar alte ori ca.si bate joc de mine.ce credeti? ( in afara de faptul ca trebuie sa vb cu el )

A da si am uitat sa va spun ca nu am vb niciodata pana akuma.Si stie ca.l plac

Si recunosc.am vrut sa.l uit.dar tot timpul gasesc baietii care ba sunt intr.o relatie, ba nu ma plac, ba nu.i plac eu.deci tot timpul cand vreau sa uit nu pot.

Si mai e inca ceva. O alta prietena de-a mea care vorbeste cu el l-a intrebat anul trecut in decembrie daca ma place si el a spus " da putin ". Si la mai intrebat odata in martie daca ma place si el a spus " nu stiu ". Ti.n sa mentionez ca nu eu am pus.o sa.l intrebe.

4 răspunsuri:
| niknip a răspuns:

Vb cu baiatul.ce e rau in a va intelege? Daca sentimentele voastre sunt evidente si nu pot fi mascate.un prim pas ar fi sa vb mai mult, sa va cunoasteti mai bine...Nu rezolvati nimic daca va ascundeti si raniti.e evident ca daca a auzit s-a simtit prost.f posibil sa te placa insa acum vrea sa te oftice, sa te uite.
Vb cu baiatul happy rezolvarea e la voi.

| Annim a răspuns:

Cuvintele rinesc baby. Cam nu ai alegere el probabil acum incearca sa te ignore prin orice metoda posibila dorind sa te uite total dar se vede ca nu i se primeste. Inchipuieti tu sa fii in aceasta situatie ai mai privi pe persoana respectiva cu ochi straluciti? ai mai demonstra cit de cit o afectiune discreta? nu cred. Desigur trebuie sa vorbesti cu el dar daca nu poti, incearca sa-l uiti distreazate, esi cu prietenele. Poate esiea ceva intre voi daca avea-i lacat la gurita despre viata ta personala. GodLuck happy

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Esti intr-o mare dilema mai fetițo.

| k_7073 a răspuns:

Daca scurtezi putin textul poate il citesc
Fundita? happy