| Yoyolovesblue a întrebat:

Hei! Plac un baiat, ceea e este mare lucru la mine.Problema este ca si el m.a placut in trecut doar ca eu nu i.am dat atentie, dar nici nu l.am ranit, doar ca dupa ce am iesit atunci cu el la un suc si i.am spus ca nu vreau sa.l pierd doar nu il plac in felul ala ( p.s eram cei mai buni prieteni de vreo 3 ani) nu mi.a mai vorbit pana acum 2 luni. Acum doua luni i.am cunoscut noii prieteni pe care si i.a facut de cand nu mai vorbim fara sa stiu ca de fapt era si el pe acolo. Ma rog, de atunci stam din nou impreuna, dar vorbim doar chestii banale: " Salut, ai apa?", " L-ai vazut pe X?" asta pana a cum 2 zile cand a inceput sa fie foarte nesimtit in preajma mea. Vorbeste vulgar, gesticuleaza mult, uneori se balbaie si am impresia ca o face doa in preajma mea. Prietena mea cea mai buna imi spune ca se uita tot timpul la mine si ca se da mare doar pentru mine. Apoi unul din prietenul lui m.a intrebat din senin daca imi place de el. Eu nu stiu ce sa mai cred...l-am prins zambindu-mi si chestii din astea si mai si confirmarile prietenilor dor ca oero a fost foarte nesimtit si cu mine si se preface a nici macar nu.mi stie numele. Va rog, spuneti.mi ce sa fac pentru ca il plac foarte mult!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca-ti place, meriti sa o dai in bara!

| Yoyolovesblue explică (pentru neutrino):

Ce mod frumos de a o spune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm...cred ca inca mai simte ceva dupa cele spuse de tinehappy.
Insa eu cred ca l`ai ranit putin, cand l-ai refuzat, daca zici ca n-a mai vorbit cu tine pana acum 2 luni.
Incearca sa redeveniti prietenii ce erati odata si incetul cu incetul sa te apropii de el si intr-un final sa-i spui ce simti pentru el.
Baftalove struck

| Yoyolovesblue explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca el joaca FOARTE bine un joc la care eu nu sunt buna. Decat asa ii pot atrage din nou atentia (fiind foarte buna la jocul asta, ceea ce e aproape imposibil). Practic el joaca asta toata ziua.

| denisa2003 a răspuns:

Pai daca se poarta asa cu tine ar trebui sa-l uiti si sa te uiti dupa altcineva ptc cred ca din cauza ca i-ai zis acum cativa ani ca nu-l placi a inceput sa se poarte asa, poti sa-l intrebi! eu nu stiu

| Alin_Rudaru_1994 a răspuns:

Exista 2 variante.:1)Daca baiatul te place. face asa doar sa-si dea aere..sa-i acorzi mai multa atentie...2)Daca baiatul..chiar a fost ranit.s-ar putea intr-un fel sa te urasca...incearca sa vorbesti cu el la un suc. Chestia asta este cel mai bine

| damuss a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-l inviti la un suc si asa poti afla ce vrea mai exact si sa afle si el cum ti-ar placea sa se comporte cu tine si in preajma ta.