| Angy_Frk_1990 a întrebat:

Deci. Incep derect. Suntem de 9 luni impreuna eu am 16 iar el 19. Ne iubim super maxim. Eu il iubesc mai mult ca orice si am trecut prin atatea bla bla. Dar vreo luna eu am devenit foarte geloasa ptc trecem printr.o perioada mai grea si stiu ca asta il deranjeaza. Faza e ca nu ne mai vedem chiar in fiecare zii ca inainte. In fine. Nu vreau sa dau prea mult din casa. Vreau sa.mi dati un sfat. Cum sa.l fac sa se gandeasca numai la mine si sa ma vrea mereu (am facut deja acel pas prin mai multe locuri banale care dupa asta au devenit speciale pt noi) dar vreau sa fac ceva care sa.l uimeasca, sa.l fac sa ma vrea mereu. Sa fie iar ca inainte. Ce.mi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Încearcă să ai încredere în el.
Vrei să-l faci să te vrea mereu doar ca să nu meargă la alta, nu?
Nu mi se pare normal. Aveţi o relaţie de 9 luni totuşi şi ar trebui să ştii ce-i poate capul şi să nu te îndoieşti de el, atâta timp cât nu ai motive.
El te iubeşte aşa cum eşti, nu trebuie să faci nimic special.
Ai încredere în el, evident dacă ai motive s-o faci, şi nu mai fi aşa geloasă, fiindcă e mai bine.
Prin gelozia ta excesivă îi arăţi că nu ai încredere în el şi se va simţi groaznic.
Baftă!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Poate este ocupat cu alte probleme. Intelege-l si tu!

| Xpressurself a răspuns:

Se intampla cam asa: credem ca cunoastem pe cineva foarte bine pana cand apar situatii noi care ne pun la incercare. uneori cedam, alteori rezistam. timpul e cel mai bun sfetnic. ai rabdare sa vezi ce iese. nu poti sa faci abracadabra si sa fie iar ca la inceput. eu zic ca ar trebui sa stati de vorba. mama ta ar fi indicat sa iti fie cel mai bun prieten. ea are experienta necesara sa te invete si sa observe ce se intampla. stiu ca fetele care vorbesc deschis cu mama lor au parte de mai multa reusita in dragoste.