| anonim_4396 a întrebat:

Deci, nici nu stiu cum sa incep. Am avut o relatie de 1 an, cu momente bune si rele, ca in orice relatie, nu au existat niciodata alte persoane sa se bage in relatia noastra. Intr-adevar aveam momente in care ma certam cu el poate fara motiv, eram posesiva uneori, si poate ca nu l lasam sa faca mereu ceea ce isi dorea sau ma suparam pe el. Acum o saptamana a dormit la mine (tineti cont ca dormea la mine in fiecare weekend, venea mereu sa ne vedem, facea eforturi, era deja in familie) asa, a dormit la mine, m-a tinut in brate, mi-a zis ca ma iubeste si eram chiar ok.(Tin sa mentionez ca in 3 luni are bacul si vrea si la facultate pe mate info, destul de complicat.) Dar a 2 a zi a plecat la pregatire, iar dupa ce a iesit i am pus o intrebare ironica" mai suntem impreuna sau nu?" pentru ca eram suparata pe el, iar el a zis "nu, nu mai suntem daca pui intrebari stupide, dar sincer chiar cred ca nu mai vreau" si de atunci a inceput, si mi-a zis multe. ca nu mai vrea, ca nu mai simte, tipa, ca nu ma mai iubeste, ca nu mai vrea niciodata. si mi-a zis ca nu e o pauza si ca e definitiv..ca l tineam"legat", ca voiam sa faca doar ce voiam eu. (regret ca am fost asa dar sunt dispusa sa fiu altfel, a fost doar vina mea). Si a dat block peste tot dar apoi am mers la el acasa sa cer explicatii si la fel a zis ca nu mai poate ca l doare sufletul ca ne certam, a plans si ma tinea in brate. a zis ca o sa mi dea unblock fara sa-i zic nimic de genul si a dat cum am plecat de la el.Am incercat sa ma mai rog de el vreo 3 zile si raspunsul era tot nu. imi zicea ca nu vrea sa vorbim, ca nu se simte bine sa vorbim, dar in acelasi timp imi zicea sa am grija de mine si sa mananc. m-a intrebat daca a fost ok la psiholog. nu stiu ce sa fac, am realizat tot ceea ce am gresit, merg la psiholog sa ma pot schimba mai usor, insa nu stiu ce s-a intamplat. stiu ca ma iubea mult dar poate a cedat si s-a speriat si a fugit. Pentru ca lui ii era teama ca nu va intra, ca nu va reusi, a si plans pe tema asta si chiar era stresat cu bacul si admiterea. nu stiu ce sa fac, daca imi va da a 2 a sansa sa i arat ca pot fi altfel. poate are nevoie de timp. poate e prea stresat cu bacul si isi ignora sentimentele. chiar nu stiu, dar nu vrea sa mai vorbeasca cu mine, momentan.

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu cel țineai legat? Că nu i-ai făcut nimic chiar nu ai nicio vină sunteți amândoi la prima voatră relație serioasă și te tratează grav de urât țipă la tine te jignește îți adresează cuvinte care te rănește păi el cu tine se comportă că un monstru și de față cu ai tăi părinți da un înger? El dacă tot spune că te iubesc așa cum spune el de ce se comportă atât de haotic și te tratează în halul ăsta? Tu i-ai pus doar o întrebare el deja incepe Sâte trateze de acum așa ai grijă și deschideți ochii și nu-l lăsa să te trateze in halul ăsta ce are de țipă și te tratează în halul ăsta? Că nu i-ai făcut Absolut nimic.

Spune-mi cea mai gravă certă dintre voi doi care a fost? Și de ce v-ați certată de fie-care dată și care erau cele mai serioase certuri dintr-o voi doi și se află totul 100%la100% sigur aicia dar sa fi sincer cu Adevărată.

| anonima77780 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-a jignit niciodata, a spus lucruri la nervi cum ca nu ma mai iubeste, dar nu m-a jignit vreodata, ma chiar e educat si avea grija cu mine, crede ma ca ma iubea foarte mult dar cred ca din cauza stresului cu bacul pentru ca el isi doreste foarte mult la o anume facultate. s-a panicat. Cea mai grava cearta nu mi o amintesc, nu au fost certuri grave decat cand tipam unul la altul, dar mai mult eu, si eu incepeam cearta din motive fara sens, el nu facea nimic.

| anonima77780 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai mult eu am tipat la el, l am tratat urat, poate ca l am si jignit. dar ne si iubeam si stiu asta. imi doresc sa repar

| anonim_4396 explică (pentru anonima77780):

Aveți o relație normală.

Casa de piatră pereți din beton ușa cu aparentă digitală și acoperișul din metal solid.

| anonima77780 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai a plecat.

| anonim_4396 explică (pentru anonima77780):

Te-a părăsit?

| anonima77780 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu ai citit ce am scris? mesajul lung.

| anonim_4396 explică (pentru anonima77780):

Normal ca am citit absolut totul și iau mai mult decât în serios absolut totul Dumnezeu îmi este martor.

Uni oamenii te pot înlocui uni oamenii te pot ține la ocaziie uni oamenii te pot minți uni oamenii te pot amăgi dezamăgi trăda înșela ascunde părăsi fără niciun motiv.

Dar Dumnezeu Pentru Dumnezeu rămâi același in tot deauna el nu te înlocuiește îți rămâne fidel și onest in tot deauna atâta timp cât îl porți în inima ta și sufletul tău pe Dumnezeu și-l iubește cu tot cugetul tău și inima ta și sufletului tău și nul umilești pe Dumnezeu nul trădezi pe Dumnezeu nul vinzi pe Dumnezeu nul tratezi ca pe un nimic pe Dumnezeu să ca pe o opțiune să-ți atingi scopurile sa treci de partea rea apoi să-l amăgești și dezamăgești pe Dumnezeu să spui câl "iubești" pe Dumnezeu și gata te "iartă" Pentru Dumnezeu rămâi același el îți cunoștea inima îți știe sufletul știe ce zăcea într-adevăr cu Adevărat in inima și sufletul omului cunoaște știe rănile si lacrimile pe care le ți in tine caută soluția in Dumnezeu nu în răutate nu răspunde niciodată da niciodată la rău cu rău caută soluția in Dumnezeu in rugăciunea ta din toată inima ta si tot sufletul tău cu Adevărat da cu Adevărat.

Este enorm enorm enorm de grav dacă pierzi pe Dumnezeu enorm de grav

Pentru Dumnezeu nimeni nu este o opțiune Absolut nimeni noi nu suntem o opțiune pentru Dumnezeu nici unul singur dintre noi și o alegere care el și-a trimis prea iubit fiu Isus pentru noi atâta ne mult de iubește că și dacă nu credeam noi in el el tot crede în noi pentru Dumnezeu noi Suntem totul absolut totul căci Aicia pe pământul ăsta arăta demonstrăm într-adevăr cu Adevărat cine suntem cu toți față de el cu Adevărat și toate faptele noastre îi vor arăta cine suntem cu Adevărat...

| Iulianabc a răspuns:

L-ai presat prea mult, trebuie sa ai încredere în el și să îl lași să aibă și momentele lui nu să stea doar cu tine. Toți avem nevoie de un moment al nostru. Și nu, nu o sa te însele dacă iese cu băieții din contră îl lași sa i se facă dor de tine. Ia-l ușor acum și lasă-l puțin cu gândurile lui

| anonima77780 a răspuns (pentru Iulianabc):

Inteleg, dar s-a despartit de mine si zice ca nu mai vrea deloc … desi eu simteam ca ma iubeste

| anonima77780 a răspuns:

A si a fost prima mea relatie, si pentru el la fel am fost prima fata.

| anonim_4396 explică (pentru anonima77780):

Salut bună merhaba.

| Iulianabc a răspuns (pentru anonima77780):

Poate vrea sa mai experimenteze, Lasă-l puțin dacă chiar te iubește o sa îți simtă lipsa si se va întoarce dacă nu înseamnă că nu ai pierdut nimic. Știu ca e greu, da o sa fie bine. Și eu am trecut peste o despărțire peste care nu credeam ca pot trece vreodată am zis ca mor efectiv nu mai vedeam rostul am fost împreună aproape 3 ani a fost primul meu iubit dar era toxic și știam asta dat nu puteam sa renunț la amintirile frumoase. O sa vezi peste ceva timp o să-ți amintești razand. Sper sa fie bine și sa își dea seama ce fata are lângă el.

| anonima77780 a răspuns (pentru Iulianabc):

Multumesc

| anonima77780 a răspuns (pentru Iulianabc):

Dar crezi ca e posibil sa fi cedat de la stres? pentru ca stiu ca era stresat rau cu admiterea si bacul si acum nu vrea sa vorbeasca deloc cu mine. poate vrea sa se concentreze pe examene

| abcdefg100 a răspuns:

Unele greseli nu se repara si trebuie sa traiesti cu ele. Trebuie sa ii oferi spatiu si sa speri ca o sa iti mai dea o sansa sa ii arati ca te poti schimba. Partea buna e ca macar ai realizat cu ce i-ai gresit, partea proasta e ca nu depinde de tine daca se mai intoarce sau nu. Nu vei rezolva nimic daca il sufoci si il zapacesti. Da-i niste timp si vorbeste mai tarziu cu el din nou.