| benben a întrebat:

Deci sunt intr-o situatie foarte dificila, in vara trecuta unei fete i-a placut de mine dar eu nu simteam nimic pentru ea, ma lua in brate, ma musca, si statea mereu cu mine dar mie nu imi displacea asta, dar am avut un comportament foarte urat fata de ea.Ideea e ca am inceput sa vorbim mult am inceput sa o plac si sa ma gandesc la ea in fiecare zi.Ieseam de minim 3 ori pe saptamana afara, ea era geloasa cand auzea ca vorbesc cu alte fete, sau ca dau like altor fete pe Facebook, Instagram, dar cu toate acestea a zis ca nu ma mai place, si ca acum ma vede decat ca prieten. Vreau sa stiu daca exista sansa sa ma mai placa ca sa pot fi cu ea.
Multumesc celor ce si-au facut timp sa citeasca tot,

4 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Probabil s-a gandit ca nu reciproc ca tu nu i poti raspunde la sentimente si s-a impacat cu ideea ca n o sa fie nimic intre voi. A renuntat fara sa realizeze ca ai inceput s o placi. A crezut ca te intereseaza alte fete si a crezut ca nu mai are nici un rost sa continue. Nu ai de unde sa stii daca te mai place sau nu pana nu vorbesti cu ea si ii marturisesti ce simti. Acum s-a intors roata. Misterioase sunt caile iubirii nu? Fa ti curaj si spune i sa nu ramai cu regretul ca n ai facut o. Cine stie poate nu s au schimbat sentimentele ei pentru tine. Numai bine

| benben explică (pentru HazelEyes77):

Dar daca as incerca sa ii recastig increderea e posibil sa se ataseze iar de mine?

| Helenaisdrug a răspuns:

Cumpara niste flori si un sac de nisip, apoi mergi, ii bati la usa, ii dai cu sacul in cap pana nu mai poate rosti corect cuvantul "mama" apoi cand ajungi acasa ii dai mamei tale florile si ii spui ca o iubesti si ii aduci la cunostinta nevoile tale sexuale de mascul in devenire

| picaturachinezeasca a răspuns:

Probabil ii este teama sa recunoasca ca inca te place, deoarece tu ai refuzat-o initial. Incearca sa vorbesti cu ea mai profund si fii direct. Succes ^_^