| Anielad a întrebat:

Dragi prieteni! Vreau sa stiu parerea voastra... Ofer fundita!
Prietenesc cu un baiat de 3 ani, dar in acesti 3 ani ne-am mai despartit.De la inceput totul era frumos ca oricare relatie cind se incepe,dar pe urma totul s-a schimbat, vorbim pe telefon doar seara si atunci putin, si daca vine 1 in saptamana la mine ca a inceput sa joace la aparate si se duce foarte, foarte des! NUstiu ce sa mai fac ce sa-i mai zic, si nu imi spune ca ma iubeste si simt ca deja nu ma iubeste...Dar eu il iubesc mult si l-am iertat de multe ori chiar daca facea lucrur care nu merita iertarea.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Si atunci de ce mai alergi dupa el daca face lucruri din astea? Orice om are vicii, mai ales barbatii, dar acesta cu aparatele e unul de care scapi foarte greu si afecteaza tocmai oamenii dragi ai jucatorului. Nu e o relatie normala de viitor! Aparatele i.au spalat creierul, cred ca prefera mai mult sa petreaca timpul pe acolo decat cu tine! Eu zic sa gasesti pe cineva care sa te merite fiindca din cele spuse de tine, imi dau seama ca esti o persoana ingaduitoare, buna, pacat daca n.ai cu cine! big grin

8 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Orice discutie cu o fata in materie de rezolvat probleme e inutila. probleme de cupu se fac prin actiuni. Ia masuri sau o sa trageti de relatie si va amarati

| NoName0x0 a răspuns:

Ce lucruri care nu merita iertate a facut, daca nu.s prea indiscreta? big grin Nu.i mai acorda si tu atentie o perioada tipului!

| Anielad explică (pentru NoName0x0):

M-a înselat de 2 ori cu fosta prietenă, ea fiind colega mea de clasă!

| NoName0x0 a răspuns (pentru Anielad):

Si atunci de ce mai alergi dupa el daca face lucruri din astea? Orice om are vicii, mai ales barbatii, dar acesta cu aparatele e unul de care scapi foarte greu si afecteaza tocmai oamenii dragi ai jucatorului. Nu e o relatie normala de viitor! Aparatele i.au spalat creierul, cred ca prefera mai mult sa petreaca timpul pe acolo decat cu tine! Eu zic sa gasesti pe cineva care sa te merite fiindca din cele spuse de tine, imi dau seama ca esti o persoana ingaduitoare, buna, pacat daca n.ai cu cine! big grin

| Neuronul a răspuns:

Dacă simţi că nu te mai iubeşte ce rost mai are să-ţi baţi capul cu el?

| valeriospinachi a răspuns:

El se plictiseste de tine

| Anielad explică (pentru valeriospinachi):

Si eu ce pot sa fac? cum sa ma comport?

| asdfghjkl1111 a răspuns:

Spune-i ca te-ai saturat sa nu te mai bage in seama si sa te ignore. si ca relatia voastra s-a stricat prea mult, si nu mai poti sa suporti. Spune-i ca il iubesti foarte mult, dar acest lucru nu te va opri din a renunta la el. pentru ca acolo unde un singur om da iubire, iar pe celalalt nu il intereseaza, nu o sa mearga niciodata. Spune-i ca jocurile alea pe aparate nu inseamna nimic important, e doar o distractie si nu ii interzice sa se duca acolo, dar spune-i ca te deranjeaza ca isi petrece majoritatea timpului acolo.
Si. daca dupa ce ii spui aceste lucruri se va comporta la fel cu tine. inseamna ca nu ar mai trebuii sa pui asa mult suflet. si ca usor, usor, va trebui sa te detasezi de el.
Sper ca te-am ajutat :*

| Anielad explică (pentru asdfghjkl1111):

Mulțumesc m-ai ajutat mult!