| anonim_4396 a întrebat:

Dupa 4 luni cat am stat dupa el, ca sa nu fiu o disperata, mi-a spus ca ii place cum arat, dar ca nu se poate atasa de mine.cum sa se ataseze daca a vrut sa ne vedem o singura data.la scoala este pe hol cu mine si tot timpu se uita sau ma uit si eu. si cand il vad ca se uita intorc privirea.nu ca as fi timida, dar pentru refuzu ala, simt ca il vreau tot mai mult si chiar am prins drag de el si nu stiu ce sa fac.sadun sfat, o parere ceva.(nu ceva de genul uita-l pentru ca ii usor de zis.si nu am cum atata timp cat ne vedem 5 zile din 7)

4 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Vin`o si u mai aranjata la scoala happy
arata`i ca esti aproape de el happy si ca esti un om bun :p

! daca il ignori nu rezolvi nimic! straight face

| maria_9426 a răspuns:

Buna
Faza e ca dragoste cu forta nu se poate. Daca un baiat te refuza asta e, poti tu sa stai in cap ca daca nu vrea, nu vrea. Ar mai fi o solutie sa fie cu tine doar ca sa faca batjocura, nu cred ca asta iti doresti cu toate ca asta s-ar intampla in urma insistentelor tale(adica daca vei insista). Accepta asta, multumeste-te ca il poti vedea din cand in cand, altii nu au parte nici de asta.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa.

| alinmentosana a răspuns:

Daca esti o naspeta, il cred... oh go on
Intrebare idioata!

| Madalina115 a răspuns:

Hei...denisa sa-ti spun cum am facut eu:tot ca tine, am fost 4 luni cu un baiat,ne-am despartzit, s`a dus la alta, si nu credeam ca pot trece peste asta.Am suferit 2 luni si ceva,cand un baiat pe care il cred foarte dragut,mi-a spus ca ii place foarte mult de mine,m`am combinat cu el, ne simtim foarte bine impreuna, si parca as iubi prima data...dar recunosc ca ink simt ceva si pentru ex-ul.In sfarsit am reusit sa ma resemnez,pentru ca crede`ma ca l`am iubit foarte foarte mult,si cum spuneam mai devreme,nu l`am uitat dar mi-am dat seama ca nu ma merita,si am spus:Nu MAI SUFAR! cu actualul ma inteleg bine,si poate ca n`o sa mearga, dar asa cum am trecut peste prima relatzie, o sa trec si peste asta daca nu o sa mearga(dar sper totusi ca o sa mearga pentru ca e f dragut respectivul).Stii.ar trebui sa te prefaci ca nu te intereseaza ce face el,sa te pui bine cu prietenii lui, si daca reactioneaza cumva, inseamna ca poate o sa fie ceva intre voi.incearca.dar daca nu merge nu uita:"LIFE`S GOOD"!