| anonim_4396 a întrebat:

Vorbeam cu un baiat de aproape 4 luni.se presupunea ca ne placeam reciproc.si de abia acum cateva zile si-a facut curajul sa-mi spuna ca a incercat sa se ataseze de mine, dar nu a reusit.Cum sa se ataseze daca nici nu ma cauta, sau ceva oh go on.ne-am intalnit o singura data, doar noi 2 si atunci nu a incercat nimic, nici eu.fiind mai mic decat mine sa nu-l iau tarelaughing. in fine.intrebarea mea este. ce sa fac la scoala cand il vad? cateodata il vad ca se uita si el la mine si ne uitam ca 2 prosti unu la altul, dar pana la urma el cedeaza si intoarce privirea.nu stiu ce sa mai fac, as incerca cu alt baiat sa fiu dar mi-e aiurea ca poate nu o sa pot si nu vreau sa imi bat joc de nimeni.
Deci. ce fac la scoala? si ce as putea face sa vb cu el din nou pe mess(ca la scoala nu se pune problema)si sa ii explic ca am inteles ca nu vrea nimic, dar amici mai putem fi. vorbesc cu prietenul lui cel mai bun si cateodata ii mai spun subtil cate ceva de EL, stiu ca ii spune.
Da`ti`mi un sfat, o parere va rog.Nu`mi spuneti sa ma distrez sau chestii pentru ca atata timp cat la scoala sunt 5 zile din 7 n-am ce sa fac.pentru ca il vad si alealalte 2 tot ma gandesc non`stop la el.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca tot vorbesti cu el pe mess,spune-i ca ok,daca vrea puteti ramane amici, ca vezi si tu ca relatia asta nu poate fi altceva, rezolvi relativ usor.Si,lasa-l in pace.Baietii realizeaza ceva mai greu ce vor intr-adevar. Daca ii spui lucrurile astea s-ar putea sa realizeze ce vrea.Si la scoala,ignora-l.Da,bine, priveste-l, dar daca faci pe indiferenta o sa fie mai bine si-o sa-l uiti mai usor si tu.

2 răspunsuri:
| ღAnonimღ a răspuns:

Spune-i asa:
"-Daca simti ceva pentru mine, spune-mi. Vreau sa stiu daca sa merg mai departe sau nu. Vrei sa fim amici, spune ceva! "
funda daca a mers:*!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai fi timida ca u stii ce-i poate pielea,spune-i pe mess ca vrei sa va inatniti si cuasta basta,cind va inatlniti sa nu-i spui ca iti place de el ca pustanii incep sa se laude,spune-i ca nu prea cunosti pe nimeni cu care sa mergi la un suc, un film si cehstii de-astea mai pe ocolite, dupa ce trece stadiu de verificari ai poti spune ce simti pentru el, 'nteles ori ba?