| gagica a întrebat:

Dupa cat timp dupa contactul sexual apar simptomele ca esti insarcinata? Care sunt ele? Le au toate fetele? Si dupa cate luni este vizibil ca esti insarcinata? Multumesc pentru raspunsuri sincere.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Primul simptom e intarzierea menstruatiei. Apoi, la 4-5 saptamani de la contactul sexual apar balonare, somnolenta, ceva mai tarziu greturi si intoleranta la mirosuri. Durerile de sani pot aparea la 10-14 zile de la conceptie. Nu le au toate femeile, doar vreo 40%. Sarcina este vizibila la 14-18 saptamani.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

In primul rand, lipsa menstruatiei. Dupa 3 saptamani de la concepere se poate face test de sarcina.Simptomele apar dupa o luna-doua:greturi, pofta de mancare, sensibilitate la mirosurile puternice s. a. s. a. Dupa 3-5 luni burta se mareste. In functie de conformatia fiecarei femei.

Pa, pa.

| TąNyą a răspuns:

2 săptămâni.

- greaţă
- ameţeli
- pofte.

~ 2 luni. se observă.

FantaSZy.

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Dupa 2 saptamani poti afla daca esti insarcinata, timp in care incep sa-ti apara si simptomele.
Simpotmele sunt greturi mai ales dimineata...si pofta maare de mancare. Dupa 3 luni incepe sa se vada ca esti insarcinata. Asta o spun nu din proprie experienta. Deci mai bine asculta celelalte raspunsuribig grin
Succes:*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca 7-10 zilea...

Alte răspunsuri
| alexandra_4260 a răspuns:

Deci. Din propria experienta cam dupa 2 saptamani poti sa stii daca esti (cu un test de sarcina) sau daca mergi la medic ginecolog afli mai repede. Simptomele iti apar cam in interval de 2-3 saptamani. Iar pe la 3-4 luni incepe burtica sa creasca (depinde de corp.) fiecare sarcina difera:d