| nadyank a întrebat:

Ce cadou ii faci prietenului/prietenei tau/tale de Paste?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Chestia cu cadourile de paste nu e de fapt doar e chestie de marketing, tine si de primavara si de sarbatorirea primaverii, dincolo de partea religioasa. asa ca in principiu, cadourile de paste erau haine, haine noi, de primavara, sa intampini atat renasterea Domnului, cat si sosirea primaverii imbracat frumos, curat si cu ceva nou. deci ai putea sa-i iei un tricou ceva, sau chiar si o bijuterie de argint, daca poarta (inel, bratara, etc,) merge si pentru fete, si pentru baieti. depinde si de cati bani dispui. succes!

| AndraNicoleta a răspuns (pentru mixxjim):

Eu stiam ca primavara vine in martie, nu de Paste. Si nu mi-o aduce un iepure obosit!

| mixxjim a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Fiecare are dreptul sa creada ce vrea si in ce si cine vrea, nu incercam sa te conving pe tine de nimic. o zi buna si o viata frumoasa!

| AndraNicoleta a răspuns (pentru mixxjim):

Ok. O primavara frumoasawinking

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KirigayaKirito a răspuns:

Pai nu stiu, eu i-as cumpara un tricou personalizat gen :Sunt un iepuras bai, sau nu stiu, ceva amuzant. Ori un parfum, o bratara simpatica pusa intr-o cutie cu petale de flori de camp, ceva simbolic...chiar o ciocolata de nu sau o cana cu poza voastra smug.

| FlorinDiablo a răspuns:

II dau ouale

| Șttefania a răspuns:

Mai vrea si cadou?! Glumeam, Nu am prietenwinking

| idcatalin a răspuns:

Un ceas este cel mai potrivit cadou. Barbatesc si la moda. Un site tare de cadouri pentru el gasesti aici :

http://www.topcadouri.ro/cadouri-pentru-el.php

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ I aduc un iepure.

◕ Si i zic sa traga iepurele de urechi.

◕ Si sub iepure pun dulciuri.

| hunterpainting a răspuns:

Nu eu ii fac ci iepurasul

| AndraNicoleta a răspuns:

De ce i-as face cadou de Paste? Ce legatura are Pastele cu cadourile?

Faza cu iepurele e o chestiune strict de marketing si de cheltuire a banilor aiurea. Nu vad absolut nicio legatura intre rastignirea si invierea Domnului cu cadourile.

No offense.
E doar o opinie!

| papusica987 a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Exact, ai foarte mare dreptate.

| FunDays a răspuns:

I-am facut un medalion cu poza si initialele noastre de aici http://www.cadouridedragoste.ro/bijuterii-personalizate.php

sper sa ii placa!

| sore112 a răspuns:

Un ou mare mare de cecolata