| pamparam20 a întrebat:

Dupa ce termini facultatea de muzica care sunt oportunitatiile care le ai in viata ? adica stiu ca poti sa devi profa de vioara ,sau sa fii in filarmonica dar mai este si altceva ? este ceva de viitor muzica ? ca eu sunt acum in clasa a9a si chiar am talent de a canta la vioara .am facut 8 ani de vioara apoi nu m-am dus la liceul de muzica ca am crezut ca muzica nu are viitor da acum regret si as vrea sa merg la ion vidu in timisoara ce ziceti are rost ? e ceva de viitor muzica ? funda pentru pareri sincere

5 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

La metrou... sau canti manele (ai uitat unde traiesti?)

| pamparam20 explică (pentru MasterYoda):

La metrou te duci tu si canti. daca nu esti in stare sa dai un sfat bun mai bine taci

| simplej a răspuns:

Depinde de tine daca e de viitor.Multi ar dori sa invete sa cante la un instrument. Poti sa dai meditatii de vioara + sa fi si profesoara + altceva si cred ca per total iesi bine plus satisfactia ca faci ceea ce ti-ai dorit.

| pamparam20 explică (pentru simplej):

+ altceva...te referi la o alta meserie? pe langa cea de profesor?

| StavrosMeda a răspuns:

Te ai mai dus la liceul de muzica?