| AndreiDamian1 a întrebat:

E bine sa te masturbezi? adica e sanatos

12 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Da frate e cel mai bine...De 6-7 ori pe zi. Daca ai mana de carat pepeni, adica mare si groasa(palma ma), senzatia e si mai si!

| mona a răspuns:

E necesar si rau nu are ce sa iti faca in afara de dependenta

| Forev3rAlone a răspuns:

Depinde de varsta ta.

| WhiteLover a răspuns:

Nu e nici o problema daca te masturbezi, nu primesti boli(adica na, depinde, sa nu folosesti cine stie ce grozavii), asa iti cunosti mai bine corpul.

| Alison95 a răspuns:

E sanatos sa faci sex nu sa te masturbezi. pe viitor poti avea probleme.

Un like va rog? Nu veti regreta. Sunt numai poze cu animale, pasari, peisaje, poze cu Derp!
http://www.facebook.com/drag.your.curser.over.here?ref=hl

| Azµre a răspuns (pentru Alison95):

Corect.
Masturbare în exces duce la onanie, boala psihică, greu de tratat. Practic o să prefere să facă laba decât să se culce cu o femeie. Și de aici reies multe.

| Commapoint a răspuns:

Depinde si de ani. Nu te poti masturba chiar de la 7 ani. Poti astepta. Organele genitale se vor dezvolta. Normal, cred ca de la 12-13 ani, in functie de organism, poti face asta. Bafta

| yubyta123 a răspuns:

Da este cea mai sanatoasa metoda

| MariaIurascu00 a răspuns:

NUUU e bine

| salagburst a răspuns:

NU. ignore the man here, dar am auzit candva ca daca n-o faci timp de un an, incepe sa scada in marime. tu gandeste-te asa: ii ca sexu' : bun dar cu masura. Poare poate vine sotu' mainii drepte si te ia la palme ^^