| WALexandra a întrebat:

E cineva aici care a avut/are de gand sa plece cu prietenul/prietena? Sau aveti cunostinte de genul?

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Pai eu locuiesc cu prietena mea de 3 ani... happy
ce vrei sa stii?

10 răspunsuri:
| ladybug11 a răspuns:

Deci, daca ai de gand sa fugi de acasa, e o prostie. de ce? pentru ca nu o sa ai bani, nu o sa ai studii, nu o sa ai o viata fericita, doar regrete si esecuri. Cunosc cazuri care au venit inapoi cu coada intre pricioare la parinti.

Daca vrei sa pleci in vacanta si ai peste 18 ani, esti libera sa pleci.

| ladybug11 a răspuns:

O persoana e greu de cunoscut, isi arata adevarata fata dupa ceva timp. Chiar daca la inceput e bine si fraza " o sa reusim cumva" e in voga, probleme or sa apara, lipsa experientei o sa'si spuna cuvantul, regretele or sa apara si asa mai departe.
E prea greu, asteapta sa fi destul de coapta la minte si de pregatita economic si spiritual pentru a traii singura. prietenul tau nu are sa te tina vesnic din portofelul sau, chiar daca la inceput spune asta. E bine sa ai banii tai si independenta ta, daca le ai, poti pleca oricand iti e sifonata mandria

| WALexandra explică (pentru ladybug11):

Da,sunt de acord cu tine in mare parte, dar daca "cei doi" se muta la parintii lui? Parintii lui fiind de acord, sprijinindu.i, avand o situatie financiara foarte buna avand functii destul de bune,"el"lucrand de asemenea, ajutand.o sa.si continue studiile si de abia dupa sa se descurce "cei doi"?

| drhotzu a răspuns:

Unde sa plece? in concediu? sau ce ca nu inteleg... fii mai explicita

| WALexandra explică (pentru drhotzu):

Adica. sa se mute cu el/ea.

| WALexandra explică (pentru drhotzu):

As avea nevoie de cateva sfaturi. Ma poti ajuta? Daca da..lasa.mi un id. mersi :*

| drhotzu a răspuns (pentru WALexandra):

Pai eu locuiesc cu prietena mea de 3 ani... happy
ce vrei sa stii?

| ZambesteRoxyTeIubeste a răspuns:

Buna, da am si o cunostinta si am vrut si eu sa plec cu fostul meu prieten, dar uite ca nu a fost cum ne-am dorit noi sa fie, iar cunostinta mea a patit la fel a fost dincolo cu un iubit de-al ei si s-a intors deoarece a inceput sa o bata, peste un an si ceva a plecat iar dincolo cu un alt baiat, acela era prea gelos si o tinea prea din scurt, ai grija ce alegere vrei sa faci ca dupa ce te vede cu el, dincolo isi arata adevarata fata. Mult noroc te-am pupat :*

| WALexandra explică (pentru ZambesteRoxyTeIubeste):

Da,tocmai pentru a avea grija la alegerile mele viitoare vreau sa aud cat mai multe ``povesti``.La tine de ce nu a fost cum ti.ai dorit?sad Mersi frumos pentru raspuns, te pup si eu :*

| ZambesteRoxyTeIubeste a răspuns (pentru WALexandra):

Pai ne-am despartit inainte...straight face
noi ne facusem planuri de mult timp...dar asta este, viata merge inaintestraight face

| WALexandra explică (pentru ZambesteRoxyTeIubeste):

Aasad Nu te supara, dar..cati ani ai?