| ClassyMadafaca a întrebat:

E fata asta care doar ma sarut cu ea, nu suntem impreuna. Nu putem fii impreuna pentru ca ne vedem doar cateva minute pe zi si asta doar de luni pana vineri. Problema mea este ca din cand in cand imi zice "uite ce dragut e ala" sau "Uuu e frumos e baiatul ala". De ce face chestia asta si cum sa reactionez atunci cand o face, si ce sa fac?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica va sarutati dar nu sunteti impreuna. Ce dragut! Fata spune asa pentru ca ar vrea ca relatia voastra sa fie mai mult de atat.Sa vada daca tii la ea. Dar tu te prinzi greu.Ea asteapta sa ii faci tu propunerea.De a fi mai mult decat niste simpli prieteni.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Spui ca esti un classymadafaca, dar in intrebare ne demonstrezi ca esti doar un bleg, daca te consideri un madafaca adevarat atunci pune-o la respect pe fatawinking

| aXy99 a răspuns:

Fata asta care?
Sunteti prieteni cu beneficii sau formati un cuplu?
Spune-i ce te deranjeaza!

| R0R0 a răspuns:

Intreab-o daca vrea sa fie impreuna cu tine.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Ca sa te faca gelos, logic

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Cristinaaa57):

Asta NU e logica ce face aia, e prostie curata, fara suparare, eu mereu am apreciat fetele care imi spun in fata ce au de spus si nu apeleaza la metode de teatru ieftin ca sa imi atraga atentie

| Cristinaaa57 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Si daca nu esti cu ea de ce te saruti cu ea? laughing

| ClassyMadafaca explică (pentru Cristinaaa57):

Pentru ca ne place, si ti-am zis motivele pentru care nu suntem impreuna. Ai auzit de prieteni cu beneficii?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Cristinaaa57):

Nu trebuie sa fi intr-o relatie pentru a saruta pe cineva, ai doua maini, o prinzi de cap si iai bagat limba-n gura

| Cristinaaa57 a răspuns (pentru ClassyMadafaca):

Nasol sa fii prieten cu beneficii big grin

| ClassyMadafaca explică (pentru Cristinaaa57):

De ce spui asta?

| Cristinaaa57 a răspuns (pentru ClassyMadafaca):

Asta e parerea mea happy

| ClassyMadafaca explică (pentru Cristinaaa57):

Pai ce te face sa ai parerea asta?

| chilledzebra a răspuns:

Greu cu logica la voi, mai baieti! Vrea sa te faca gelos, se vede de la o posta si prin acele replici te pune la incercare. Vrea sa descopere daca esti gelos si pentru asta iti va studia fiecare reactie. Daca tii la ea, nu te fastaci si arata-i-o. De exemplu o poti contrazice de fiecare data cum ca nu e cine stie ce de capul lui si ca sa iti intaresti comentariul infasoarati bratul in jurul abdomeniul ei -o va lua drept semn de protectie; gen: e a mea fraierilor- si ca sa ii inchizi gura aceea daca cumva incepe sa iti spuna ca e chiar dragut si tampenii, nu o lasa sa comenteze si sarut-o in urma toarea secunda. Sa ii inchizi gura odata. Daca te intreaba de ce ai facut asta ii poti zice simplu: "Nu sunt argumente bine intemeiate. Tipul nu e nici pe departe asa." Si gata! Parerea mea. Acum e alegerea ta omule, insa grabeste-te si alege odata ce vrei sa fie intre voi. Nu de alta, dar s-ar putea sa pierzi sansa asta. Bafta!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru chilledzebra):

Eu cred ca problema de logica este la voi domnisoarelor, nicidecum la baieti daca o fata/baiat zice uaaaa ce bun/a e ala/aia gandirea logica functioneaza asa: inseamna ca baiatului/fetei ii place de persoana aceea. Daca pentru tine ceea ce a facut fata aia e logic, imi pare rau pentru tine. Nu e nici o logica in a face gelos pe cineva folosind astfel de mijloace penibile si jalnice, in loc de a discuta logic, fata in fata ca doi oameni civilizati si normali. Asta e problema voastra fetelor, va invartiti in jurul cercului aiurea, emiteti informatii fara logica, actionati fara logica si rationament sperand ca baiatul sa fie receptiv, eu sunt sigur ca un baiat istet va considera acest act, trivial, inutil, si irelevant. Parerea mea e ca baiatul NU pierde absolut nimic daca nu se cupleaza cu o fata care nu are capacitatiile cognitive necesare de a intretine o conversatie logica si argumentata in care sa ii spuna ca ii place de el sau ca isi doreste mai multe de la relatii. fa[tul ca apeleaza la asemenea gesturi pentru a face gelos, este dovada adevarata ca este cam retardata. fara suparare

| chilledzebra a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Uite, ai luat-o prea personal. Si nu e vina mea ca prietena ta, sau ce o fi ea pentru tine a apelat la aceste gesturi. Deci tocmai ti-ai facut amica/iubita, nici nu stiu cum sa o numesc, retarda. Daca te-a deranjat comentariul meu, atunci imi pare rau, dar sa stii ca asta e ceea ce prietena ta voia de fapt si nu ai de ce sa zici "fara suparare", pentru ca da-mi voie nu ma simt, eu sunt tipul de persoana directa si ma bucur ca nu esti fastacit, dar ce ti-am scris mai sus a fost o simpla exprimare, o opinie. Nu iti convine, poti sa nu o iei in calcul. Nu am de ce sa ma supar, dar am totusi o curiozitate: De ce crezi ca a facut acel gest? Vreau sa iti aflu parerea, deci te rog sa ma iluminezi.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru chilledzebra):

Eu vorbesc de toanta din intrebare nu de iubita mea, iubita mea nu face asemenea teatru jalnic precum cel din intrebare. eu nu vad logica in a face gelos pe cineva exclamand ca altul e frumos, trebuie sa fi putin redus mintal sa reactionezi gelos la o asemenea aberatie